postgresql 8.4 - en to cs translation catalogue (490 entries)

en: 
    Connection options:
cs: 
    Parametry spojení:

en: 
    For more information, type "\?" (for internal commands) or "\help" (for SQL
    commands) from within psql, or consult the psql section in the PostgreSQL
    documentation.
cs: 
    Pro více informací použijte "\?" (pro interní příkazy) nebo "\help"
    (pro SQL příkazy), nebo se podívejte do dokumentace PostgreSQL a
    části věnované psql.

en: 
    Input and output options:
cs: 
    Vstupní a výstupní přepínače:

en: 
    Output format options:
cs: 
    Výstupní formát je:

en:   (options: S = show system objects, + = additional detail)
cs:   (volby: S = zobraz systémové objekty, + = další detaily)

en:   --help                   show this help, then exit
cs:   --help                   ukáže tuto nápovědu a skončí

en:   --version                output version information, then exit
cs:   --version                ukáže informace o verzi a skončí

en:   -1 ("one"), --single-transaction
                               execute command file as a single transaction
cs:   -1 ("jedna"), --single-transaction
                               zpracuj soubor v rámci jedné transakce

en:   -A, --no-align           unaligned table output mode
cs:   -A, --no-align           mód nezarovnaného formátu tabulky

en:   -E, --echo-hidden        display queries that internal commands generate
cs:   -E, --echo-hidden        ukáže dotazy, které generují interní příkazy

en:   -F, --field-separator=STRING
                               set field separator (default: "%s")
cs:   -F, --field-separator=ŘETĚZEC
                               oddělovač polí (implicitně: "%s")

en:   -H, --html               HTML table output mode
cs:   -H, --html               Mód HTML formátu tabulky

en:   -L, --log-file=FILENAME  send session log to file
cs:   -L, --log-file=FILENAME  uloží záznam sezení do souboru

en:   -P, --pset=VAR[=ARG]     set printing option VAR to ARG (see \pset command)
cs:   -P, --pset=VAR[=ARG]     nastaví zobrazovací parametr 'VAR' na hodnotu 'ARG' (viz. příkaz \pset)

en:   -R, --record-separator=STRING
                               set record separator (default: newline)
cs:   -R, --record-separator=ŘETĚZEC
                               oddělovač záznamů (implicitně: newline)

en:   -S, --single-line        single-line mode (end of line terminates SQL command)
cs:   -S, --single-line        jednořádkový mód (konec řádky ukončuje SQL příkaz)

en:   -T, --table-attr=TEXT    set HTML table tag attributes (e.g., width, border)
cs:   -T, --table-attr=TEXT    nastavení atributů HTML tabulky (např. width, border)

en:   -U, --username=USERNAME  database user name (default: "%s")
cs:   -U, --username=JMÉNO     specifikuje jméno databázového uživatele (implicitně: "%s")

en:   -W, --password           force password prompt (should happen automatically)
cs:   -W, --password           vynucený dotaz na heslo (měl by být proveden automaticky)

en:   -X, --no-psqlrc          do not read startup file (~/.psqlrc)
cs:   -X, --no-psqlrc          nečíst inicializační soubor (~/.psqlrc)

en:   -a, --echo-all           echo all input from script
cs:   -a, --echo-all           ukáže všechny vstupy ze skriptu

en:   -c, --command=COMMAND    run only single command (SQL or internal) and exit
cs:   -c, --command=PŘÍKAZ     provede pouze jeden příkaz (SQL nebo interní) a skončí

en:   -d, --dbname=DBNAME      database name to connect to (default: "%s")
cs:   -d, --dbname=DATABÁZE    jméno databáze pro spojení (implicitně: "%s")

en:   -e, --echo-queries       echo commands sent to server
cs:   -e --echo-queries        ukáže všechny příkazy poslané na server

en:   -f, --file=FILENAME      execute commands from file, then exit
cs:   -f, --file=SOUBOR        provede příkazy ze souboru a skončí

en:   -h, --host=HOSTNAME      database server host or socket directory (default: "%s")
cs:   -h, --host=HOSTNAME      jméno databázového serveru nebo adresář se soketem (implicitně: "%s")

en:   -l, --list               list available databases, then exit
cs:   -l, --list               vypíše seznam dostupných databází a skončí

en:   -n, --no-readline        disable enhanced command line editing (readline)
cs:   -n, --no-readline        vypne editační možnosti příkazové řádky (podpora readline)

en:   -o, --output=FILENAME    send query results to file (or |pipe)
cs:   -o,  --output=SOUBOR     zapíše výsledek dotazu do souboru (nebo |roury)

en:   -p, --port=PORT          database server port (default: "%s")
cs:   -p, --port=PORT          specifikuje port databázového serveru (implicitně: "%s")

en:   -q, --quiet              run quietly (no messages, only query output)
cs:   -q, --quiet              tichý chod (bez hlášek, pouze výstupy dotazů)

en:   -s, --single-step        single-step mode (confirm each query)
cs:   -s, --single-step        krokovací mód (nutné potvrzení každého dotazu)

en:   -t, --tuples-only        print rows only
cs:   -t, --tuples-only        tiskne pouze řádky

en:   -v, --set=, --variable=NAME=VALUE
                               set psql variable NAME to VALUE
cs:   -v, ..set=, --variable=JMÉNO=HODNOTA
                               nastaví psql proměnnou 'JMÉNO' na 'HODNOTA'

en:   -w, --no-password        never prompt for password
cs:   -w, --no-password        neptá se na heslo

en:   -x, --expanded           turn on expanded table output
cs:   -x, --expanded           výstupu v rozšířené tabulce

en:   \! [COMMAND]           execute command in shell or start interactive shell
cs:   \! [PŘÍKAZ]            provedení příkazu v shellu nebo nastartuje interaktivní shell

en:   \C [STRING]            set table title, or unset if none
cs:   \C [ŘETĚZEC]           nastaví titulek tabulky nebo odnastaví pokud není definován řetězec

en:   \H                     toggle HTML output mode (currently %s)
cs:   \H                     zapne HTML mód výstupu (nyní %s)

en:   \T [STRING]            set HTML <table> tag attributes, or unset if none
cs:   \T [ŘETĚZEC]           nastavení atributů HTML tagu <table>

en:   \a                     toggle between unaligned and aligned output mode
cs:   \a                     přepíná mezi 'unaligned' a 'aligned' modem výstupu

en:   \c[onnect] [DBNAME|- USER|- HOST|- PORT|-]
                             connect to new database (currently "%s")
cs:  \c[onnect] [DATABÁZE|- UŽIVATEL|- HOST|- PORT|-]]
                             vytvoří spojení do nové databáze (současná "%s")

en:   \cd [DIR]              change the current working directory
cs:   \cd [ADRESÁŘ]          změna aktuálního pracovního adresář

en:   \copy ...              perform SQL COPY with data stream to the client host
cs:   \copy ...              provede SQL COPY s tokem dat na klienta

en:   \copyright             show PostgreSQL usage and distribution terms
cs:   \copyright             zobrazí podmínky použití a distribuce PostgreSQL

en:   \dC     [PATTERN]      list casts
cs:   \dC     [VZOR]         seznam přetypování

en:   \dD[S]  [PATTERN]      list domains
cs:   \dD[S]  [VZOR]         seznam domén (domain)

en:   \dF[+]  [PATTERN]      list text search configurations
cs:   \dF[+]   [VZOR]        seznam konfigurací fulltextového vyhledávání

en:   \dFd[+] [PATTERN]      list text search dictionaries
cs:   \dFd[+] [VZOR]         seznam slovníků fulltextového vyhledávání

en:   \dFp[+] [PATTERN]      list text search parsers
cs:   \dFp[+] [VZOR]         seznam parserů fulltextového vyhledávání

en:   \dFt[+] [PATTERN]      list text search templates
cs:   \dFt[+] [VZOR]         seznam šablon fulltextového vyhledávání

en:   \dT[S+] [PATTERN]      list data types
cs:   \dT[S+] [VZOR]         seznam datových typů

en:   \d[S+]                 list tables, views, and sequences
cs:   \dp[S+]                seznam tabulek, pohledů a sekvencí

en:   \d[S+]  NAME           describe table, view, sequence, or index
cs:   \d[S+]  JMÉNO          popis tabulky, pohledů, sekvence nebo indexu

en:   \da[+]  [PATTERN]      list aggregates
cs:   \da[+]  [VZOR]         seznam agregátních funkcí

en:   \db[+]  [PATTERN]      list tablespaces
cs:   \db[+]  [VZOR]         seznam tablespaců

en:   \dc[S]  [PATTERN]      list conversions
cs:   \dc[S]  [VZOR]         seznam konverzí

en:   \dd[S]  [PATTERN]      show comments on objects
cs:   \dd[S]  [VZOR]         ukázat komentář k objektu

en:   \des[+] [PATTERN]      list foreign servers
cs:   \des[+] [VZOR]         seznam foreign serverů

en:   \deu[+] [PATTERN]      list user mappings
cs:   \deu[+] [VZOR]         seznam mapování uživatelů

en:   \dew[+] [PATTERN]      list foreign-data wrappers
cs:   \dew[+] [VZOR]         seznam foreign-data wrappers

en:   \df[antw][S+] [PATRN]  list [only agg/normal/trigger/window] functions
cs:   \df[antw][S+] [VZOR]   seznam [pouze agg/normal/trigger/window] funkcí

en:   \dg     [PATTERN]      list roles (groups)
cs:   \dg     [VZOR]         seznam rolí (skupin)

en:   \di[S+] [PATTERN]      list indexes
cs:   \di[S+] [VZOR]         seznam indexů

en:   \dl                    list large objects, same as \lo_list
cs:   \dl                    seznam "large object" stejné jako \lo_list

en:   \dn[+]  [PATTERN]      list schemas
cs:   \dn[+]  [VZOR]         seznam schémat

en:   \do[S]  [PATTERN]      list operators
cs:   \do[S]  [VZOR]         seznam operátorů

en:   \dp     [PATTERN]      list table, view, and sequence access privileges
cs:   \dp     [VZOR]         seznam přístupových práv tabulek, pohledů a sekvencí

en:   \ds[S+] [PATTERN]      list sequences
cs:   \ds[S+] [VZOR]         seznam sekvencí

en:   \dt[S+] [PATTERN]      list tables
cs:   \dt[S+] [VZOR]         seznam tabulek

en:   \du     [PATTERN]      list roles (users)
cs:   \du     [VZOR]         seznam rolí (uživatelů)

en:   \dv[S+] [PATTERN]      list views
cs:   \dv[S+] [VZOR]         seznam pohledů

en:   \e [FILE]              edit the query buffer (or file) with external editor
cs:   \e [SOUBOR]            editace aktuálního dotazu (nebo souboru) v externím editoru

en:   \echo [STRING]         write string to standard output
cs:   \echo [TEXT]           vypsání textu na standardní výstup

en:   \ef [FUNCNAME]         edit function definition with external editor
cs:   \ef [JMENOFUNKCE]      editace definice funkce v externím editoru

en:   \encoding [ENCODING]   show or set client encoding
cs:   \encoding [KÓDOVÁNÍ]   zobrazení nebo nastavení kódování klienta

en:   \f [STRING]            show or set field separator for unaligned query output
cs:   \f [ŘETĚZEC]           nastaví nebo zobrazí oddělovače polí pro nezarovnaný výstup dotazů

en:   \g [FILE] or ;         execute query (and send results to file or |pipe)
cs:   \g [SOUBOR] nebo ;     pošle SQL dotaz na server (a zapíše výsledek do souboru nebo |roury)

en:   \h [NAME]              help on syntax of SQL commands, * for all commands
cs:   \h [JMÉNO]             nápověda syntaxe SQL příkazů, * pro všechny příkazy

en:   \i FILE                execute commands from file
cs:   \i SOUBOR              provedení příkazů ze souboru

en:   \l[+]                  list all databases
cs:   \l[+]                  seznam databázích

en:   \lo_export LOBOID FILE
      \lo_import FILE [COMMENT]
      \lo_list
      \lo_unlink LOBOID      large object operations
cs:   \lo_export LOBOID SOUBOR
      \lo_import SOUBOR [KOMENTÁŘ]
      \lo_list
      \lo_unlink LOBOID      operace s "large" objekty

en:   \o [FILE]              send all query results to file or |pipe
cs:   \o [SOUBOR]            přesměrování výsledků dotazu do souboru nebo |roury

en:   \p                     show the contents of the query buffer
cs:   \p                     ukázat současný obsah paměti s dotazem

en:   \password [USERNAME]   securely change the password for a user
cs:   \password [UŽIVATEL]   bezpečná změna hesla uživatele

en:   \prompt [TEXT] NAME    prompt user to set internal variable
cs:   \prompt [TEXT] PROMĚNÁ vyzve uživatele, aby zadal hodnotu proměnné

en:   \pset NAME [VALUE]     set table output option
                             (NAME := {format|border|expanded|fieldsep|footer|null|
                             numericlocale|recordsep|tuples_only|title|tableattr|pager})
cs:   \pset JMÉNO [HODNOTA]  nastaví parametry výstupní tabulky
                             (JMÉNO := {format|border|expanded|fieldsep|footer|null|
                             recordsep|tuples_only|title|tableattr|pager})

en:   \q                     quit psql
cs:   \q                     ukončení psql

en:   \qecho [STRING]        write string to query output stream (see \o)
cs:   \qecho [ŘETĚZEC]       vypsání textu na výstup dotazů (viz. \o)

en:   \r                     reset (clear) the query buffer
cs:   \r                     vyprázdnění paměti s dotazy

en:   \s [FILE]              display history or save it to file
cs:   \s [SOUBOR]            vytiskne historii nebo ji uloží do souboru

en:   \set [NAME [VALUE]]    set internal variable, or list all if no parameters
cs:   \set [PROMĚNÁ [HODNOTA]]
                             nastavení interní proměnné nebo bez parametrů zobrazí
                             seznam všech proměnných

en:   \t [on|off]            show only rows (currently %s)
cs:   \t [on|off]            ukazovat pouze řádky (nyní %s)

en:   \timing [on|off]       toggle timing of commands (currently %s)
cs:   \timing [on|off]       použít sledování času u příkazů (nyní %s)

en:   \unset NAME            unset (delete) internal variable
cs:   \unset JMÉNO           zrušení interní proměnné

en:   \w FILE                write query buffer to file
cs:   \w SOUBOR              zapsání paměti s dotazem do souboru

en:   \x [on|off]            toggle expanded output (currently %s)
cs:   \x [on|off]            zapne rozšířený mód výstupu (nyní %s)

en:   \z      [PATTERN]      same as \dp
cs:   \z      [VZOR]         stejné jako \dp

en:   psql [OPTION]... [DBNAME [USERNAME]]
cs:   psql [PŘEPÍNAČE]... [DATABÁZE [UŽIVATEL]]

en:  as user "%s"
cs:  jako uživatel "%s"

en:  at port "%s"
cs:  na port "%s"

en:  on host "%s"
cs:  na počítač "%s"

en: %s: cannot copy from/to a directory
cs: %s: nelze kopírovat z/do adresáře

en: %s: could not delete variable "%s"
cs: %s: nelze smazat proměnná "%s"

en: %s: could not open log file "%s": %s
cs: %s: nelze otevřít logovací soubor "%s": %s

en: %s: could not set printing parameter "%s"
cs: %s: nelze nastavit parametr zobrazení "%s"

en: %s: could not set variable "%s"
cs: %s: nelze nastavit proměnná "%s"

en: %s: current transaction is aborted
cs: %s: současná transakce je jen nestandardně ukončena (abort)

en: %s: invalid encoding name or conversion procedure not found
cs: %s: neplatné jméno kódování nebo nenalezena konverzní funkce

en: %s: not connected to a database
cs: %s: není spojení s databází

en: %s: pg_strdup: cannot duplicate null pointer (internal error)
cs: %s: pg_strdup: nelze duplikovat nulový ukazatel (interní chyba)

en: %s: unknown transaction status
cs: %s: neznámý status transakce

en: %s: warning: extra command-line argument "%s" ignored
cs: %s: varování: zvláštní parametr příkazové řádky "%s" ignorován

en: (1 row) | (%lu rows)
cs[0]: (%lu řádka)
cs[1]: (%lu řádky)
cs[2]: (%lu řádek)

en: (No rows)
cs: (Žádné řádky)

en: ***(Single step mode: verify command)*******************************************
    %s
    ***(press return to proceed or enter x and return to cancel)********************
cs: ***(Krokovací mód: potvrďte příkaz)*******************************************
    %s
    ***(stiskněte return pro zpracování nebo x pro zrušení)********************

en: ********* QUERY **********
    %s
    **************************
cs: ********* DOTAZ **********
    %s
    **************************

en: , clustered
cs: , klastrován

en: , invalid
cs: , neplatný

en: , predicate (%s)
cs: , predikát (%s)

en: , tablespace "%s"
cs: , tablespace: "%s"

en: 1 connection | %d connections
cs[0]: %d spojení
cs[1]: %d spojení
cs[2]: %d spojení

en: Access privileges
cs: Přístupová práva

en: Argument data types
cs: Datový typ parametru

en: Asynchronous notification "%s" received from server process with PID %d.
cs: Asynchronní upozornění "%s" obdrženo z procesu serveru s PID %d.

en: Attributes
cs: Atributy

en: Available help:
cs: Dostupná nápověda:

en: Border style is %d.
cs: Styl rámečků je %d.

en: COPY data transfer failed: %s
cs: přenos dat příkazem COPY selhal: %s

en: Cannot login
cs: Nemohu se přihlásit

en: Check constraints:
cs: Kontrolní pravidla:

en: Column
cs: Sloupec

en: Column access privileges
cs: Přístupová práva k attributům

en: Command:     %s
    Description: %s
    Syntax:
    %s
cs: Příkaz:     %s
    Popis:      %s
    Syntaxe:
    %s

en: Composite type "%s.%s"
cs: Složený typ "%s.%s"

en: Connection
cs: Spojení

en: Create DB
cs: Vytvoř DB

en: Create role
cs: Vytvoř roly

en: Default footer is off.
cs: Implicitní záhlaví je vypnuto.

en: Default footer is on.
cs: Implicitní záhlaví je zapnuto.

en: Default?
cs: Implicitně?

en: Description
cs: Popis

en: Destination
cs: Cíl

en: Dictionaries
cs: Slovníky

en: Did not find any relation named "%s".
cs: Nelze nalézt relaci se jménem "%s".

en: Did not find any relation with OID %s.
cs: Nelze nalézt relaci se OID "%s".

en: Did not find any text search configuration named "%s".
cs: Nelze nalézt fulltextovou konfiguraci se jménem "%s".

en: Did not find any text search parser named "%s".
cs: Nelze nalézt fulltextový parser se jménem "%s".

en: Disabled rules:
cs: Vypnutá pravidla:

en: Disabled triggers:
cs: Vypnuté triggery:

en: Elements
cs: Prvky

en: Encoding
cs: Kódování

en: End parse
cs: Konec parsování

en: Enter data to be copied followed by a newline.
    End with a backslash and a period on a line by itself.
cs: Vstupní data budu kopírována od následující řádky.
    Ukončení kopírování pomocí samostatné řádky s lomítkem (backslash) a tečkou.

en: Enter it again:
cs: Zadejte znova:

en: Enter new password:
cs: Zadejte nové heslo:

en: Expanded display is off.
cs: Rozšířené zobrazení vypnuto.

en: Expanded display is on.
cs: Rozšířené zobrazení zapnuto.

en: Failed.
cs: Nepodařilo se.

en: Field separator is "%s".
cs: Oddělovač polí je '"%s"'.

en: Foreign-key constraints:
cs: Podmínky cizího klíče:

en: Formatting
cs: Formátování

en: Function
cs: Funkce

en: General
cs: Hlavní

en: General options:
cs: Základní přepínače:

en: Get headline
cs: Získej záhlaví

en: Get next token
cs: Získej další token

en: Get token types
cs: Získej typ tokenu

en: Has OIDs
cs: Má OID

en: Implicit?
cs: Implicitně?

en: Indexes:
cs: Indexy:

en: Informational
cs: Informační

en: Inherits
cs: Dědí

en: Init options
cs: Počáteční nastavení

en: Input/Output
cs: Vstup/Výstup

en: Internal name
cs: Interní jméno

en: Invalid command \%s. Try \? for help.
cs: Neplatný příkaz \%s. Použijte \? pro nápovědu.

en: Language
cs: Jazyk

en: Large Objects
cs: Velké objekty

en: Large objects
cs: Velké objekty (LO)

en: Left arg type
cs: Typ levého arg.

en: List of aggregate functions
cs: Seznam agregátních funkcí

en: List of casts
cs: Seznam přetypování

en: List of conversions
cs: Seznam konverzí

en: List of data types
cs: Seznam datových typů

en: List of databases
cs: Seznam databází

en: List of domains
cs: Seznam domén

en: List of foreign servers
cs: Seznam foreign serverů

en: List of foreign-data wrappers
cs: Seznam foreign-data wrapperů

en: List of functions
cs: Seznam funkcí

en: List of operators
cs: Seznam operátorů

en: List of relations
cs: Seznam relací

en: List of roles
cs: Seznam rolí

en: List of schemas
cs: Seznam schémat

en: List of tablespaces
cs: Seznam tablespaces

en: List of text search configurations
cs: Seznam fulltextových konfigurací

en: List of text search dictionaries
cs: Seznam fulltextových slovníků

en: List of text search parsers
cs: Seznam fulltextových parserů

en: List of text search templates
cs: Seznam fulltextových šablon

en: List of user mappings
cs: Seznam mapování uživatelů

en: Locale-adjusted numeric output is off.
cs: Zobrazení číselného výstupu dle národního nastavení je vypnuto.

en: Location
cs: Umístění

en: Method
cs: Metoda

en: Modifier
cs: Modifikátor

en: Modifiers
cs: Modifikátory

en: Name
cs: Jméno

en: No changes
cs: Žádné změny

en: No connections
cs: Není spojení

en: No help available for "%-.*s".
    Try \h with no arguments to see available help.
cs: Nápověda pro "%-.*s" je nedostupná.
    Pomocí \h bez parametrů lze získat seznam dostupných nápověd.

en: No matching relations found.
cs: Srovnatelná relace nebyla nalezena.

en: No relations found.
cs: Relace nebyla nalezena.

en: Null display is "%s".
cs: Null je zobrazován jako '"%s"'.

en: Object
cs: Objekt

en: Object descriptions
cs: Popis objektu

en: Operating System
cs: Operační systém

en: Options
cs: Přepínače

en: Output format is %s.
cs: Výstupní formát je %s.

en: Owner
cs: Vlastník

en: Pager is always used.
cs: Stránkování je vždy použito.

en: Pager is used for long output.
cs: Stránkování je zapnuto pro dlouhé výstupy.

en: Pager usage is off.
cs: Stránkování je vypnuto.

en: Password encryption failed.
cs: Zašifrování hesla selhalo.

en: Password for user %s:
cs: Vložte heslo uživatele %s:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Passwords didn't match.
cs: Hesla se neshodují.

en: Previous connection kept
cs: Předchozí spojení zachováno

en: Query Buffer
cs: Paměť dotazu

en: Query buffer is empty.
cs: Buffer dotazů je prázdný.

en: Query buffer reset (cleared).
cs: Buffer dotazů vyprázdněn.

en: Record separator is "%s".
cs: Oddělovač záznamů je '"%s"'.

en: Record separator is <newline>.
cs: Oddělovač záznamů je <newline>.

en: Report bugs to <pgsql-bugs@postgresql.org>.
cs: Chyby posílejte na adresu <pgsql-bugs@postgresql.org>.

en: Result data type
cs: Datový typ výsledku

en: Result type
cs: Typ výsledku

en: Right arg type
cs: Typ pravého arg.

en: Role name
cs: Jméno role

en: Rules firing always:
cs: Vždy vykonávaná pravidla:

en: Rules firing on replica only:
cs: Pravidla vykonaná jen na replice:

en: Rules:
cs: Rule:

en: SSL connection (cipher: %s, bits: %i)
cs: SSL spojení (šifra: %s, bitů: %i)

en: SSL connection (unknown cipher)
cs: SSL spojení (neznámá šifra)

en: Schema
cs: Schéma

en: Sequence "%s.%s"
cs: Sekvence "%s.%s"

en: Showing locale-adjusted numeric output.
cs: Zobrazí číselný výstup dle národního nastavení.

en: Showing only tuples.
cs: Zobrazovány jsou pouze záznamy.

en: Size
cs: Velikost

en: Source
cs: Zdrojový kód

en: Source code
cs: Zdrojový kód

en: Source type
cs: Zdrojový typ

en: Special relation "%s.%s"
cs: Speciální relace "%s.%s"

en: Start parse
cs: Začátek parsování

en: Storage
cs: Úložiště

en: Succeeded.
cs: Podařilo se.

en: Superuser
cs: Super-uživatel

en: TOAST table "%s.%s"
cs: TOAST tabulka "%s.%s"

en: Table
cs: Tabulka

en: Table "%s.%s"
cs: Tabulka "%s.%s"

en: Table attribute is "%s".
cs: Atribut tabulky je "%s".

en: Table attributes unset.
cs: Atributy tabulky nejsou nastaveny.

en: Target type
cs: Cílový typ

en: Template
cs: Šablona

en: Text search configuration "%s"
cs: Fulltextová konfigurace "%s"

en: Text search configuration "%s.%s"
cs: Fulltextová konfigurace "%s.%s"

en: Text search parser "%s"
cs: Fulltextový parser "%s"

en: Text search parser "%s.%s"
cs: Fulltextový parser "%s.%s"

en: The connection to the server was lost. Attempting reset:
cs: Spojení na server bylo ztraceno. Zkoušen restart:

en: The server (version %d.%d) does not support foreign servers.
cs: Server (verze %d.%d) nepodporuje foreign servery.

en: The server (version %d.%d) does not support foreign-data wrappers.
cs: Server (verze %d.%d) nepodporuje foreign-data wrappery.

en: The server (version %d.%d) does not support full text search.
cs: Server (verze %d.%d) nepodporuje fulltextové vyhledávání.

en: The server (version %d.%d) does not support savepoints for ON_ERROR_ROLLBACK.
cs: Serveru (verze %d.%d) nepodporuje savepoints pro ON_ERROR_ROLLBACK.

en: The server (version %d.%d) does not support tablespaces.
cs: Server (verze %d.%d) nepodporuje tablespace.

en: The server (version %d.%d) does not support user mappings.
cs: Server (verze %d.%d) nepodporuje mapování uživatelů.

en: Time: %.3f ms
cs: Čas: %.3f ms

en: Timing is off.
cs: Sledování času je vypnuto.

en: Timing is on.
cs: Sledování času je zapnuto.

en: Title is "%s".
cs: Nadpis je "%s".

en: Title is unset.
cs: Nadpis není nastaven.

en: Token name
cs: Jméno tokenu

en: Token types for parser "%s"
cs: Typ tokenu pro parser "%s"

en: Token types for parser "%s.%s"
cs: Jméno tokenu pro parser "%s.%s"

en: Triggers firing always:
cs: Vždy vykonávané triggery:

en: Triggers firing on replica only:
cs: Triggery vykonávané jen na replice:

en: Triggers:
cs: Triggery:

en: Try "%s --help" for more information.
cs: Zkuste "%s --help" pro více informací.

en: Tuples only is off.
cs: Zobrazování pouze záznamů je vypnuto.

en: Type
cs: Typ

en: Type "help" for help.
cs: Pro získání nápovědy napište "help".

en: Type:  \copyright for distribution terms
           \h for help with SQL commands
           \? for help with psql commands
           \g or terminate with semicolon to execute query
           \q to quit
cs: Pište: \copyright pro podmínky distribuce
           \h pro nápovědu k SQL příkazům
           \? pro nápovědu k pgsql příkazům
           \g nebo středník pro ukončení SQL příkazů
           \q pro ukončení programu

en: Usage:
cs: Použití:

en: Use "\q" to leave %s.
cs: Použijte "\q" pro odchod z %s.

en: User name
cs: Uživatelské jméno

en: Validator
cs: Validátor

en: Value
cs: Hodnota

en: Variables
cs: Proměnné

en: Version
cs: Verze

en: View "%s.%s"
cs: Náhled "%s.%s"

en: View definition:
cs: Definice pohledu:

en: WARNING: %s version %d.%d, server version %d.%d.
             Some psql features might not work.
cs: VAROVÁNÍ: %s verze %d.%d, verze serveru %d.%d.
              Některé vlastnosti psql nemusí fungovat.

en: Wrote history to file "%s/%s".
cs: Historie zapsána do soubor: "%s/%s".

en: You are currently not connected to a database.
cs: Neexistuje spojeni s databází.

en: You are now connected to database "%s"
cs: Nyní jste připojeni do databáze "%s"

en: You are using psql, the command-line interface to PostgreSQL.
cs: Používáte psql, řádkový nástroj pro připojení k PostgreSQL.

en: \!: failed
cs: \!: selhal

en: \%s: could not change directory to "%s": %s
cs: \%s: nelze změnit adresář na "%s": %s

en: \%s: error
cs: \%s: chyba

en: \%s: extra argument "%s" ignored
cs: \%s: vedlejší argument "%s" ignorován

en: \%s: missing required argument
cs: \%s: chybí požadovaný argument

en: \copy: arguments required
cs: \copy: argumenty jsou povinné

en: \copy: parse error at "%s"
cs: \copy: chyba na "%s"

en: \copy: parse error at end of line
cs: \copy: chyba na konci řádku

en: \copy: unexpected response (%d)
cs: \copy: neočekávaná odezva (%d)

en: \df does not take a "w" option in %d.%d.
cs: pro \df nelze použít "w" ve verzi %d.%d.

en: \df only takes [antwS+] as options
cs: pro \df můžete použít pouze tyto přepínače [antwS+]

en: \pset: allowed formats are unaligned, aligned, wrapped, html, latex, troff-ms
cs: \pset: dovolené formáty jsou: unaligned, aligned, wrapped, html, latex, troff-ms

en: \pset: unknown option: %s
cs: \pset: neznámá volba: %s

en: abort the current transaction
cs: nestandardní ukončení (abort) současné transakce

en: aborted because of read failure
cs: přerušeno z důvodu chyby čtení

en: aggregate
cs: agregát

en: cancel a transaction that was earlier prepared for two-phase commit
cs: zruší transakci, která byla připravena pro dvoufázový commit

en: canceled by user
cs: zrušeno na žádost uživatele

en: cannot locate temporary directory: %s
cs: nelze otevřít dočasný soubor: %s

en: change a database
cs: změní databázi

en: change a database role
cs: změní roli databáze

en: change a run-time parameter
cs: změní parametry běhu

en: change the definition of a conversion
cs: změna definice konverze

en: change the definition of a domain
cs: změní definici domény

en: change the definition of a foreign server
cs: změní definici foreign serveru

en: change the definition of a foreign-data wrapper
cs: změní definici foreign-data wrapperu

en: change the definition of a function
cs: změní definici funkce

en: change the definition of a procedural language
cs: změní definici procedurálního jazyka

en: change the definition of a schema
cs: změní definici schématu

en: change the definition of a sequence generator
cs: změní definici generátoru sekvencí

en: change the definition of a table
cs: změní definici tabulky

en: change the definition of a tablespace
cs: změní definici tablespace

en: change the definition of a text search configuration
cs: změní definici konfigurace fulltextového vyhledávání

en: change the definition of a text search dictionary
cs: změní definici slovníku pro fulltextové vyhledávání

en: change the definition of a text search parser
cs: změní definici parseru pro fulltextové vyhledávání

en: change the definition of a text search template
cs: změní definici šablony pro fulltextové vyhledávání

en: change the definition of a trigger
cs: změní definici triggeru

en: change the definition of a type
cs: změní definici datového typu

en: change the definition of a user mapping
cs: změní definici mapování uživatelů

en: change the definition of a view
cs: změní definici pohledu

en: change the definition of an aggregate function
cs: změna definice agregátní funkce

en: change the definition of an index
cs: změní definici indexu

en: change the definition of an operator
cs: změní definici operátoru

en: change the definition of an operator class
cs: změní definici třídy operátoru

en: change the definition of an operator family
cs: změní definici rodiny operátoru

en: change the ownership of database objects owned by a database role
cs: změní vlastníka databázových objektů vlastněných databázovou rolí

en: child process exited with exit code %d
cs: potomek skončil s návratovým kódem %d

en: child process exited with unrecognized status %d
cs: potomek skončil s nerozponaným stavem %d

en: child process was terminated by exception 0x%X
cs: potomek byl ukončen vyjímkou 0x%X

en: child process was terminated by signal %d
cs: potomek byl ukončen signálem %d

en: child process was terminated by signal %s
cs: potomek byl ukončen signálem %s

en: close a cursor
cs: uzavře kursor

en: cluster a table according to an index
cs: přerovná obsah tabulky dle indexu

en: collect statistics about a database
cs: shromáždí statistické informace o databázi

en: commit a transaction that was earlier prepared for two-phase commit
cs: potvrzení aktuáln?i transakce, která byla již dříve připravena pro dvojfázový commit

en: commit the current transaction
cs: potvrzení aktuální transakce

en: compute a set of rows
cs: spočítá množinu řádek

en: connection to server was lost
cs: spojení na server bylo ztraceno

en: contains support for command-line editing
cs: obsahuje podporu editaci příkazové řádky

en: copy data between a file and a table
cs: kopíruje data mezi souborem a tabulkou

en: could not change directory to "%s"
cs: nelze změnit adresář na "%s"

en: could not find a "%s" to execute
cs: nelze najít spustitelný soubor "%s"

en: could not get current user name: %s
cs: nelze získat uživatelské jméno: %s

en: could not get home directory: %s
cs: nelze získat domácí adresář: %s

en: could not identify current directory: %s
cs: nelze získat aktuální adresář: %s

en: could not open temporary file "%s": %s
cs: nelze otevřít dočasný soubor "%s": %s

en: could not read binary "%s"
cs: nelze číst binární soubor "%s"

en: could not read from input file: %s
cs: nelze číst vstupní soubor: %s

en: could not read symbolic link "%s"
cs: nelze číst symbolický link "%s"

en: could not save history to file "%s": %s
cs: nelze uložit historii do souboru "%s": %s

en: could not start /bin/sh
cs: nelze spustit /bin/sh

en: could not start editor "%s"
cs: nelze spustit editor "%s"

en: could not write COPY data: %s
cs: nelze zapsat data příkazu COPY: %s

en: create a new database
cs: vytvoří novou databázi

en: create new rows in a table
cs: přidá nové řádky do tabulky

en: data type
cs: datový typ

en: deallocate a prepared statement
cs: dealokuje uložený příkaz

en: default %s
cs: implicitně %s

en: define a cursor
cs: definuje kursor

en: define a new aggregate function
cs: definuje novou agregátní funkci

en: define a new cast
cs: definuje nové přetypování

en: define a new constraint trigger
cs: defunuje nový constraint trigger

en: define a new data type
cs: definuje nový datový typ

en: define a new database role
cs: definuje novou databázovou roli

en: define a new domain
cs: definuje novou atributovou doménu

en: define a new encoding conversion
cs: definuje novou konverzi kódování

en: define a new foreign server
cs: definuje nový foreign server

en: define a new foreign-data wrapper
cs: definuje nový foreign-data wrapper

en: define a new function
cs: definuje novou funkci

en: define a new index
cs: definuje nový index

en: define a new operator
cs: definuje nový operátor

en: define a new operator class
cs: definuje novou operátorovou třídu

en: define a new operator family
cs: definuje novou rodinu operátorů

en: define a new procedural language
cs: definuje nový procedurální jazyk

en: define a new rewrite rule
cs: definuje nové pravidlo pro rewrite systém

en: define a new savepoint within the current transaction
cs: definuje nový savepoint uvnitř aktuální transakce

en: define a new schema
cs: definuje nové schéma

en: define a new sequence generator
cs: definuje nový generátor sekvencí

en: define a new table
cs: definuje novou tabulku

en: define a new table from the results of a query
cs: definuje novou tabulku dle výsledku dotazu

en: define a new tablespace
cs: definuje nový tablespace

en: define a new text search configuration
cs: definuje novou konfiguraci fulltextového vyhledávání

en: define a new text search dictionary
cs: definuje nový slovník pro fulltextové vyhledávání

en: define a new text search parser
cs: definuje nový parser pro fulltextové vyhledávání

en: define a new text search template
cs: definuje novou šablonu pro fulltextové vyhledávání

en: define a new trigger
cs: definuje nový trigger

en: define a new view
cs: definuje nový náhled

en: define access privileges
cs: definuje přístupová práva

en: define or change the comment of an object
cs: definuje nebo změní komentář objektu

en: delete rows of a table
cs: smaže řádky z takulky

en: destroy a previously defined savepoint
cs: odstraní dříve vytvořený savepoint

en: empty a table or set of tables
cs: zruší obsah tabulky nebo skupiny tabulek

en: execute a prepared statement
cs: provede uložený příkaz

en: for table "%s.%s"
cs: pro tabulku "%s.%s"

en: force a transaction log checkpoint
cs: vynutí checkpoint transakčního logu

en: function
cs: funkce

en: garbage-collect and optionally analyze a database
cs: provede úklid a případně analýzu databáze

en: generate a notification
cs: generuje upozornění

en: history is not supported by this installation
cs: historie není podporována pro tuto instalaci

en: in assignment
cs: v zadání

en: invalid binary "%s"
cs: neplatný binární soubor"%s"

en: invalid command \%s
cs: neplatný příkaz \%s

en: invalid output format (internal error): %d
cs: specifikován neplatný formát výstupu (interní chyba): %d

en: listen for a notification
cs: naslouchá upozorněním

en: load or reload a shared library file
cs: načte nebo opětovně načte sdílenou knihovnu

en: local socket
cs: lokální soket

en: lock a table
cs: uzamkne tabulku

en: no
cs: ne

en: no query buffer
cs: v paměti není žádný dotaz

en: normal
cs: normální

en: off
cs: vypnuto

en: on
cs: zapnuto

en: operator
cs: operátor

en: out of memory
cs: paměť vyčerpána

en: out of memory
cs: paměť vyčerpána

en: position a cursor
cs: přemístí kursor

en: prepare a statement for execution
cs: připraví a uloží příkaz pro provedení

en: prepare the current transaction for two-phase commit
cs: přípraví aktuální transakci pro dvoufázoví commit

en: primary key,
cs: primární klíč,

en: psql is the PostgreSQL interactive terminal.
cs: psql je PostgreSQL interaktivní terminál.

en: rebuild indexes
cs: znovuvytvoří indexy

en: remove a cast
cs: odstraní definici přetypování

en: remove a conversion
cs: odstraní konverzi

en: remove a data type
cs: odstraní datový typ

en: remove a database
cs: odstraní databázi

en: remove a database role
cs: odstraní databázovou roli

en: remove a domain
cs: odstraní atributovou doménu

en: remove a foreign server descriptor
cs: odstraní deskriptor foreign serveru

en: remove a foreign-data wrapper
cs: odstraní foreign-data wrapper

en: remove a function
cs: odstraní funkci

en: remove a procedural language
cs: odstraní procedurální jazyk

en: remove a rewrite rule
cs: odstraní pravidlo pro rewrite systém

en: remove a schema
cs: odstraní schéma

en: remove a sequence
cs: odstraní sekvencí

en: remove a table
cs: odstraní tabulku

en: remove a tablespace
cs: odstraní tablespace

en: remove a text search configuration
cs: odstraní konfiguraci fulltextového vyhledávání

en: remove a text search dictionary
cs: odstraní slovn?ik pro fulltextové vyhledávání

en: remove a text search parser
cs: odstraní parser pro fulltextové vyhledávání

en: remove a text search template
cs: odstraní Šablonu fulltextového vyhledávání

en: remove a trigger
cs: odstraní trigger

en: remove a user mapping for a foreign server
cs: odstraní mapování uživatele z foreign serveru

en: remove a view
cs: odstraní náhled

en: remove access privileges
cs: odstraní přístupová práva

en: remove an aggregate function
cs: odstraní agregátní funkci

en: remove an index
cs: odstraní index

en: remove an operator
cs: odstraní operátor

en: remove an operator class
cs: odstraní operátorovou třídu

en: remove an operator family
cs: odstraní rodinu operátorů

en: remove database objects owned by a database role
cs: odstraní objekty vlastněné databázovou rolí

en: restore the value of a run-time parameter to the default value
cs: přenastaví parametr běhu na implicitní hodnotu

en: retrieve rows from a query using a cursor
cs: zašle řádky výsledku z dotazu kursoru

en: retrieve rows from a table or view
cs: vybere řádky z tabulky nebo náhledu

en: roll back to a savepoint
cs: vrátí se na savepoint

en: sequence
cs: sekvence

en: set constraint checking modes for the current transaction
cs: nastaví constraint checking mód pro aktuální transakci

en: set the characteristics of the current transaction
cs: nastaví charakteristiku pro aktualní trasakci

en: show the execution plan of a statement
cs: ukáže prováděcí plán dotazu

en: show the value of a run-time parameter
cs: zobrazí hodnoty run-time parametrů

en: special
cs: speciální

en: stable
cs: stabilní

en: start a transaction block
cs: nastartuje nový transakční blok

en: stop listening for a notification
cs: ukončí naslouchání připomínkám

en: table
cs: tabulka

en: unique,
cs: unikátní,

en: update rows of a table
cs: aktualizuje řádky tabulky

en: view
cs: pohled

en: yes
cs: ano
