Midnight Commander - en to el translation catalogue (719 entries)

en: 
    Failed while close:
    %s
el: 
    Απέτυχε κατά το κλείσιμο:
    %s

en:  %s%s file error
el: Σφάλμα αρχείου %s%s

en:  Total: %s
el: Σύνολο: %s

en:  Total: %s/%s
el: Σύνολο: %s/%s

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
el: "%s"
    και
    "%s"
    είναι ο ίδιος κατάλογος

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
el: "%s"
    και
    "%s"
    είναι το ίδιο αρχείο

en: "%s" is a directory
el: "%s" είναι κατάλογος

en: "%s" is not a regular file
el: Το "%s" δεν είναι συνηθισμένο αρχείο

en: %ld replacements made
el: Έγιναν %ld αντικαταστάσεις

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
el: %s
    δε μοιάζει με αρχειοθήκη tar.

en: %s file error
el: Σφάλμα αρχείου %s

en: %s in %d file | %s in %d files
el[0]: %s σε %d αρχείο
el[1]: %s σε %d αρχεία

en: %s is not a directory
el: %s δεν είναι κατάλογος

en: %s opening remote file %s
el: %s ανοίγει το απομακρυσμένο αρχείο %s

en: %s removing remote file %s
el: %s αφαιρεί το απομακρυσμένο αρχείο %s

en: %s renaming files
el: %s μετονομάζει αρχεία

en: %s: Warning: file %s not found
el: %s: Προειδοποίηση: το αρχείο %s δε βρέθηκε

en: %s: done.
el: %s: εντάξει.

en: %s: failure
el: %s: απέτυχε

en: &Abort
el: &Εγκατάλειψη

en: &Above
el: &Πάνω

en: &Access time
el: &Ώρα προσπέλασης

en: &Active VFS list
el: Λίστα &ενεργών VFS

en: &Add current
el: &Προσθήκη τρέχοντος

en: &Add new
el: &Προσθήκη νέου

en: &Add word
el: &Προσθήκη λέξης

en: &Advanced chown
el: &Προχωρημένο chown

en: &Again
el: &Ξανά

en: &Background
el: &Παρασκήνιο

en: &Background jobs
el: &Εργασίες παρασκηνίες

en: &Backwards
el: Πρός τα &πίσω

en: &Beginning
el: &Αρχή

en: &Below
el: &Κάτω

en: &Cancel
el: &Άκυρο

en: &Cancel quit
el: &Ακύρωση εξόδου

en: &Close
el: &Κλείσιμο

en: &Command
el: &Εντολή

en: &Compare directories
el: &Σύγκριση καταλόγων

en: &Configuration...
el: &Ρυθμίσεις...

en: &Copy
el: &Αντιγραφή

en: &Delete
el: &Διαγραφή

en: &Directory tree
el: &Δέντρο καταλόγου

en: &Do backups with following extension:
el: &Αντίγραφα ασφαλείας με την ακόλουθη επέκταση:

en: &Do not change
el: &Να μην αλλάξει

en: &Edit
el: &Επεξεργασία

en: &Edit - F4
el: &Επεξεργασία - F4

en: &Encoding...
el: &Κωδικοποίηση...

en: &End
el: &Τέλος

en: &Equal split
el: &Ίσος διαχωρισμός

en: &Fastest (Assume large files)
el: &Γρηγορότερο (Υπέθεσε μεγάλα αρχεία)

en: &File
el: &Αρχείο

en: &Files only
el: &Αρχεία μόνο

en: &Filter...
el: &Φίλτρο...

en: &Filtered view
el: &Φιλτραρισμένη προβολή

en: &Find all
el: &Εύρεση όλων

en: &Find declaration
el: Ε&ύρεση έκφρασης

en: &Find file
el: &Εύρεση αρχείου

en: &Full file list
el: &Πλήρης λίστα αρχείων

en: &General...
el: &Γενικά...

en: &Go to line...
el: &Μετακίνηση στη γραμμή...

en: &Group undo
el: &Ομαδική αναίρεση

en: &Horizontal
el: &Οριζόντια

en: &Ignore lock
el: &Παράβλεψη κλειδώματος

en: &Info
el: &Πληροφορίες

en: &Insert
el: &Εισαγωγή

en: &Insert file...
el: &Εισαγωγή αρχείου...

en: &Invert selection
el: &Αντιστροφή επιλογής

en: &Keep
el: &Διατήρηση

en: &Kill
el: &Σκότωμα

en: &Left
el: &Αριστερά

en: &Link
el: Δεσμό&ς

en: &List...
el: &Λίστα...

en: &Local
el: &Τοπικό

en: &Long file list
el: &Μεγάλη λίστα αρχείων

en: &Macintosh format (CR)
el: Μορφή &Macintosh (CR)

en: &Mail...
el: &Μήνυμα...

en: &Marked all
el: &Επιλογή όλων

en: &Menu file
el: Αρχείου &μενού

en: &Modify time
el: &Τροποποίηση ώρας

en: &Move
el: &Μετακίνηση

en: &Name
el: &Όνομα

en: &Never
el: &Ποτέ

en: &New
el: &Νέο

en: &Next
el: &Επόμενο

en: &Next bookmark
el: &Επόμενος σελιδοδείκτης

en: &No
el: &Όχι

en: &OK
el: &Εντάξει

en: &Open file...
el: &Άνοιγμα αρχείου

en: &Options
el: &Επιλογές

en: &Overwrite
el: &Αντικατάσταση

en: &Paste output of...
el: &Επικόλληση εξόδου από...

en: &Permissions
el: &Άδειες

en: &Prev bookmark
el: &Προηγούμενος σελιδοδείκτης

en: &Previous
el: &Προηγούμενο

en: &Quick
el: &Γρήγορη

en: &Quick cd
el: &Γρήγορο cd

en: &Quick save
el: &Γρήγορη αποθήκευση

en: &Quick view
el: &Γρήγορη προβολή

en: &Quit
el: &Έξοδος

en: &Redo
el: &Επαναφορά

en: &Refresh
el: &Ανανέωση

en: &Refresh screen
el: Α&νανέωση οθόνης

en: &Remove
el: &Αφαίρεση

en: &Rename/Move
el: &Μετονομασία/μετακίνηση

en: &Replace
el: &Αντικατάσταση

en: &Replace...
el: Α&ντικατάσταση

en: &Rescan
el: &Επανασάρωση

en: &Resize
el: &Αλλαγή μεγέθους

en: &Resume
el: &Συνέχεια

en: &Retry
el: &Επαναπροσπάθεια

en: &Reverse
el: &Αναστροφή

en: &Right
el: &Δεξιά

en: &Safe save
el: &Ασφαλής αποθήκευση

en: &Save
el: &Αποθήκευση

en: &Search
el: &Αναζήτηση

en: &Search...
el: &Αναζήτηση...

en: &Size
el: &Μέγεθος

en: &Size only
el: &Μεγέθη μόνο

en: &Skip
el: &Παράβλεψη

en: &Sort order...
el: &Σειρά ταξινόμησης...

en: &Stop
el: &Σταμάτημα

en: &System Wide
el: &Για ολόκληρο το σύστημα

en: &Thorough
el: &Εκτενής

en: &Toggle bookmark
el: &Εναλλαγή σελιδοδείκτη

en: &Toggle fullscreen
el: &Εναλλαγή πλήρους οθόνης

en: &Tree
el: &Δέντρο

en: &Undelete files (ext2fs only)
el: &Επαναφορά αρχείων (ext2fs μόνο)

en: &Undo
el: &Αναίρεση

en: &Unix format (LF)
el: Μορφή &Unix (LF)

en: &Unsorted
el: &Χωρίς ταξινόμηση

en: &Up
el: &Πάνω

en: &Use ~/.netrc
el: &Χρήση ~/.netrc

en: &User
el: &Χρήστης

en: &User defined:
el: &Καθορισμένη από χρήστη:

en: &User menu
el: Μενού &χρήστη

en: &User menu...
el: &Μενού χρήστη...

en: &Version
el: &Έκδοση

en: &Vertical
el: &Κάθετα

en: &View
el: &Προβολή

en: &View - F3
el: &Προβολή - F3

en: &Virtual FS...
el: &Εικονικό FS...

en: &Window
el: &Παράθυρο

en: &Windows/DOS format (CR LF)
el: Μορφή &Windows/DOS (CR LF)

en: &XTerm window title
el: Τίτλος παραθύρου &XTerm

en: &Yes
el: &Ναι

en: (stalled)
el: (σταμάτησε)

en: -  < No translation >
el: -  < Χωρίς μετάφραση >

en: < Auto >
el: < Αυτόματο >

en: < Reload Current Syntax >
el: < Επαναφόρτωση τρέχοντος συντακτικού >

en: <Unknown group>
el: <Άγνωστη ομάδα>

en: <Unknown user>
el: <Άγνωστος χρήστης>

en: A file already exists with this name
el: Υπάρχει ήδη ένα αρχείο με αυτό το όνομα

en: A&bout...
el: &Σχετικά...

en: A&ll
el: Ό&λα

en: A1 key
el: Πλήκτρο Α1

en: Aborting transfer...
el: Ακύρωση μεταφοράς...

en: About
el: Σχετικά

en: Account:
el: Λογαριασμός:

en: Active VFS directories
el: Ενεργοί κατάλογοι VFS

en: Alwa&ys
el: &Πάντα

en: American English
el: Αμερικάνικα Αγγλικά

en: Apostrophe
el: Απόστροφος

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
el: Θέλετε σίγουρα να αφαιρέσετε την καταχώρηση "%s"?

en: Asterisk
el: Αστερίσκος

en: At sign
el: Παπάκι

en: Authentication failed
el: η πιστοποίηση απέτυχε

en: Auto m&enus
el: Αυτόματα &μενού

en: Background process error
el: Σφάλμα διαδικασίας παρασκηνίου

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
el: Η  διαδικασία παρασκηνίου μας έστειλε ένα αίτημα με περισσότερα ορίσματα
    από όσα μπορούμε να διαχειριστούμε.

en: Background process:
el: Διαδικασία παρασκηνίου:

en: Background process: File exists
el: Διεργασία παρασκηνίου:Το αρχείο υπάρχει

en: Background protocol error
el: Σφάλμα πρωτοκόλλου παρασκηνίου

en: Breton
el: Βρετονικά

en: British English
el: Βρετανικά Αγγλικά

en: ButtonBar|Ascii
el: ΓραμμήΚουμπιών|Ascii

en: ButtonBar|Dynamc
el: ΓραμμήΚουμπιών|Δυναμικό

en: ButtonBar|Goto
el: ΓραμμήΚουμπιών|Πήγαινε

en: ButtonBar|Hex
el: ΓραμμήΚουμπιών|Hex

en: ButtonBar|HxSrch
el: ΓραμμήΚουμπιών|HxSrch

en: ButtonBar|Menu
el: ΓραμμήΚουμπιών|Μενού

en: ButtonBar|Mkdir
el: ΓραμμήΚουμπιών|Mkdir

en: ButtonBar|Rescan
el: ΓραμμήΚουμπιών|Επανασάρωση

en: ButtonBar|Rmdir
el: ΓραμμήΚουμπιών|Rmdir

en: ButtonBar|Static
el: ΓραμμήΚουμπιών|Στατικό

en: ButtonBar|View
el: ΓραμμήΚουμπιών|Προβολή

en: C&hange time
el: &Α&λλαγή ώρας

en: C&heck word
el: &Ορθογραφικός έλεγχος

en: C&lear marked
el: &Καθαρισμός επιλεγμένων

en: C&ompare files
el: &Σύγκριση αρχείων

en: C&onfirmation...
el: Ε&πιβεβαίωση...

en: C&ontinue
el: &Συνέχεια

en: C1 key
el: Πλήκτρο C1

en: Cache directory:
el: Κατάλογος κρυφής μνήμης:

en: Canadian English
el: Καναδικά Αγγλικά

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Cannot accept this key
el: Το κουμπί δεν μπορεί να γίνει δεκτό

en: Cannot change directory
el: Αδυναμία αλλαγής καταλόγου

en: Cannot chdir to "%s"
el: Αδυναμία chdir στο "%s"

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
el: Αδυναμία chdir σε "%s"
    %s

en: Cannot chmod "%s"
    %s
el: Αδυναμία chmod "%s"
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
el: Αδυναμία chmod στο αρχείο στόχο "%s"
    %s

en: Cannot chown "%s"
    %s
el: Αδυναμία chown "%s"
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
el: Αδυναμία chown στον κατάλογο στόχο "%s"
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
el: Αδυναμία chown στο αρχείο στόχο "%s"
    %s

en: Cannot close source file "%s"
    %s
el: Αδυναμία κλεισίματος πηγαίου αρχείου "%s"
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
el: Αδυναμία κλεισίματος αρχείου στόχου "%s"
    %s

en: Cannot create %s directory
el: Αδυναμία δημιουργία καταλόγου %s

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
el: Αδυναμία δημιουργίας αντιγράφου ασφαλείας
    %s%s
    %s

en: Cannot create special file "%s"
    %s
el: Αδυναμία δημιουργίας ειδικού αρχείου "%s"
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
el: Αδυναμία δημιουργίας καταλόγου στόχου "%s"
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
el: Αδυναμία δημιουργίας αρχείου στόχου "%s"
    %s

en: Cannot create temporary command file
    %s
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου εντολών
    %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
el: Αδύνατη η δημιουργία προσωρινού καταλόγου %s: %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
el: Αδυναμία δημιουργίας προσωρινού αρχείου συγχώνευσης
    %s

en: Cannot execute command
el: Αδυναμία εκτέλεσης εντολής

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
el: Αδυναμία εκτέλεσης εντολών σε μη τοπικά συστήματα αρχείων

en: Cannot get size/permissions for %s
el: Αδυναμία λήψης του μεγέθους/αδειών για το %s

en: Cannot insert file
el: Αδυναμία εισαγωγής αρχείου

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
el: Αδυναμία μετακίνησης καταλόγου "%s" to "%s"
    %s

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
el: Αδυναμία μετακίνησης αρχείου "%s" στο "%s"
    %s

en: Cannot open "%s"
    %s
el: Αδυναμία ανοίγματος "%s"
    %s

en: Cannot open %s archive
    %s
el: Άνοιγμα αρχείου %s ανεπιτυχές
    %s

en: Cannot open %s for reading
el: Αδύνατο το άνοιγμα του %s για ανάγνωση

en: Cannot open file "%s"
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου "%s"

en: Cannot open file %s
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου %s

en: Cannot open file %s
    %s
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου %s
    %s

en: Cannot open file for writing: %s
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείου για εγγραφή: %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
el: Αδυναμία ανοίγματος πηγαίου αρχείου "%s"
    %s

en: Cannot open tar archive
    %s
el: Άνοιγμα αρχειοθήκης tar ανεπιτυχές
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
el: Αδυναμία ανοίγματος αρχείου %s για εγγραφή:
    %s

en: Cannot operate on ".."!
el: Αδυναμία λειτουργίας σε ".."!

en: Cannot overwrite directory "%s"
el: Αδυναμία αντικατάστασης καταλόγου "%s"

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
el: Αδυναμία αντικατάστασης καταλόγου "%s"
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
el: Αδυναμία αντικατάστασης αρχείου "%s"
    %s

en: Cannot read directory contents
el: Αδυναμία ανάγνωσης περιεχομένων καταλόγου

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
el: Αδυναμία αφαίρεσης καταλόγου "%s"
    %s

en: Cannot remove file "%s"
    %s
el: Αδυναμία αφαίρεσης αρχείου "%s"
    %s

en: Cannot save file
el: Δεν ήταν δυνατή η αποθήκευση του αρχείου

en: Cannot save file %s:
    %s
el: Αδυναμία αποθήκευσης αρχείου %s:
    %s

en: Cannot save file:
    %s
el: Αδυναμία αποθήκευσης αρχείου:
    %s

en: Cannot save: destination is not a regular file
el: Αδυναμία αποθήκευση: ο προορισμός είναι ένα ασυνήθιστο αρχείο

en: Cannot translate from %s to %s
el: Δεν ήταν δυνατή η μετάφραση από %s σε %s

en: Cannot view: not a regular file
el: Αδυναμία προβολής: ασυνήθιστο αρχείο

en: Cannot write target file "%s"
    %s
el: Αδυναμία εγγραφής στο αρχείο στόχο "%s"
    %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
el: Αδυναμία εγγραφής στο αρχείο %s:
    %s

en: Caret
el: Αγκύλη

en: Cd follows lin&ks
el: Το cd ακολουθεί τους δεσμούς

en: Change &to
el: Αλλαγή &σε

en: Changes to file lost
el: Οι αλλαγές στο αρχείο χάθηκαν

en: Check &POSIX new line
el: Έλεγχος για νέα γραμμή &POSIX

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
el: Ελέγξτε τα δεδομένα εισόδου! Μερικές παράμετροι είναι NULL!

en: Check word
el: Έλεγχος λέξης

en: Chmod command
el: Εντολή chmod

en: Choose syntax highlighting
el: Επιλογή συντακτικού τονισμού

en: Chown advanced command
el: Προχωρημένη εντολή chown

en: Chown command
el: Εντολή chown

en: Classic pro&gressbar
el: Κλασική γραμμή &προόδου

en: Close file
el: Κλείσιμο αρχείου

en: Color options
el: Επιλογές χρωμάτων

en: Comma
el: Κόμμα

en: Command
el: Εντολή

en: Command &history
el: &Ιστορικό εντολών

en: Command &prompt
el: &Γραμμή εντολών

en: Compare directories
el: Σύγκριση καταλόγων

en: Compute tota&ls
el: &Υπολογισμός συνόλων

en: Con&tinue
el: &Συνέχεια

en: Confir&m before saving
el: Επι&βεβαίωση πριν την έξοδο

en: Confirm replace
el: Επιβεβαίωση αντικατάστασης

en: Confirm save file: "%s"
el: Επιβεβαίωση αποθήκευσης αρχείου: "%s"

en: Confirmation
el: Επιβεβαίωση

en: Confirmation|&Delete
el: Επιβεβαίωση|&Διαγραφή

en: Confirmation|&Execute
el: Επιβεβαίωση|Ε&κτέλεση

en: Confirmation|&History cleanup
el: Επιβεβαίωση|&Καθαρισμός ιστορικού

en: Confirmation|E&xit
el: Επιβεβαίωση|&Έξοδος

en: Confirmation|O&verwrite
el: Επιβεβαίωση|&Αντικατάσταση

en: Console output
el: Έξοδος κονσόλας

en: Content:
el: Περιεχόμενο:

en: Continue from beginning?
el: Συνέχεια από την αρχή;

en: Cop&y
el: Α&ντιγραφή

en: Cop&y to file...
el: &Αντιγραφή αρχείου...

en: Copy "%s" directory to:
el: Αντιγραφή καταλόγου "%s" σε:

en: Copy to clipboard
el: Αντιγραφή στο πρόχειρο

en: Create a new Directory
el: Δημιουργία νέου καταλόγου

en: Cut to clipboard
el: Αποκοπή στο πρόχειρο

en: Czech
el: Τσέχικα

en: Danish
el: Δανικά

en: Data directory:
el: Κατάλογος δεδομένων:

en: Data types:
el: Τύποι δεδομένων:

en: Debug
el: Αποσφαλμάτωση

en: Delete
el: Πλήκτρο Delete

en: Delete %s?
el: Διαγραφή %s;

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
el: Ο προορισμός "%s" πρέπει να είναι κατάλογος
    %s

en: Device:     %s
el: Συσκευή:     %s

en: Di&ve into subdir if exists
el: &Περιήγηση στους υποφακέλους αν υπάρχουν

en: DialogTitle|Copy
el: ΤίτλοςΔιαλόγου|Αντιγραφή

en: DialogTitle|Delete
el: ΤίτλοςΔιαλόγου|Διαγραφή

en: DialogTitle|Move
el: ΤίτλοςΔιαλόγου|Μετακίνηση

en: Directory %s is not owned by you
el: Ο κατάλογος %s δε σας ανήκει

en: Directory path
el: Διαδρομή καταλόγου

en: Directory path:
el: Διαδρομή καταλόγου:

en: Directory scanning
el: Σάρωση καταλόγου

en: Directory tree
el: Δέντρο καταλόγων

en: Disable X11 support
el: Απενεργοποίηση υποστήριξης X11

en: Disable mouse support in text version
el: Απενεργοποίηση υποστήριξης ποντικιού στην έκδοση κειμένου

en: Displays the current version
el: Εμφανίζει την τρέχουσα έκδοση

en: Do you really want to execute?
el: Σίγουρα θέλετε να γίνει εκτέλεση;

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
el: Θέλετε στα αλήθεια να τερματίσετε το Midnight Commander?

en: Do you want clean this history?
el: Θέλετε να καθαρίσετε το ιστορικό;

en: Dollar sign
el: Δολάριο

en: Dot
el: Τελεία

en: Down arrow
el: Κάτω βέλος

en: Down arrow keypad
el: Κάτω βέλος

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: E&xit
el: Έ&ξοδος

en: ERROR:
el: ΣΦΑΛΜΑ:

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Edit &extension file
el: Επεξεργασία α&ρχείου επέκτασης

en: Edit &menu file
el: Επεξεργασία αρχείου &μενού

en: Edit Save Mode
el: Επεξεργασία λειτουργίας αποθήκευσης

en: Edit file
el: Επεξεργασία αρχείου

en: Edit files
el: &Επεξεργασία αρχείων

en: Edit is disabled
el: Η επεξεργασία είναι απενεργοποιημένη

en: Edit:
el: Επεξεργασία:

en: Editor options
el: Επιλογές επεξεργαστή

en: Ena&ble ignore directories:
el: Ενεργοποίηση &καταλόγων παράβλεψης:

en: Encod&ing...
el: &Κωδικοποίηση...

en: End key
el: Πλήκτρο End

en: End on keypad
el: Πλήκτρο End

en: English
el: Αγγλικά

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
el: Εισάγετε τη συσκευή (χωρίς το /dev/) για να επαναφέρετε
    αρχεία σε: (F1 για λεπτομέρειες)

en: Enter directory name:
el: Εισαγωγή ονόματος καταλόγου:

en: Enter file name:
el: Εισάγετε όνομα αρχείου:

en: Enter machine name (F1 for details):
el: Εισάγετε το όνομα του μηχανήματος (F1 για λεπτομέρειες):

en: Enter shell command(s):
el: Εισάγετε εντολή(-ές) κελύφους:

en: Equal
el: Ίσο

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error %s creating directory %s
el: Σφάλμα %s κατά τη δημιουργία του καταλόγου %s

en: Error %s removing directory %s
el: Σφάλμα %s κατά την αφαίρεση του καταλόγου %s

en: Error calling program
el: Σφάλμα κατά την κλήση προγράμματος

en: Error in file %s on line %d
el: Σφάλμα στο αρχείο %s στη γραμμή %d

en: Error reading %s
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση του %s

en: Error reported after abort.
el: Αναφέρθηκε σφάλμα μετά την ακύρωση.

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
el: Σφάλμα κατά το κλείσιμο του αρχείου:
    %s
    Τα δεδομένα μπορεί να γράφτηκαν, ή και όχι

en: Esc key mode
el: Λειουργία πλήκτρου esc

en: Esperanto
el: Εσπεράντο

en: Event system already initialized
el: Το σύστημα γεγονότων έχει ήδη αρχικοποιηθεί

en: Event system not initialized
el: Το σύστημα γεγονότων δεν αρχικοποιήθηκε

en: Exclamation mark
el: Θαυμαστικό

en: Executable &first
el: &Εκτελέσιμα πρώτα

en: Ext2lib error
el: Σφάλμα ext2lib

en: Extension file edit
el: Επεξεργασία αρχείου επέκτασης

en: External command
el: Εξωτερική εντολή

en: FT&P link...
el: Δεσμος FT&P...

en: FTP to machine
el: FTP σε μηχάνημα

en: FTP: Account required for user %s
el: FTP: Απαιτείται λογαριασμός για το χρήστη %s

en: FTP: Password required for %s
el: FTP: Απαιτείται κωδικός πρόσβασης για το %s

en: Failed to initialize event system
el: Αποτυχία αρχικοποίησης συστήματος γεγονότων

en: Failed to run:
    %s
el: Αποτυχία εκτέλεσης:
    %s

en: False:
el: Ψευδές:

en: File
el: Αρχείο

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
el: Το αρχείο "%s" βρίσκεται ήδη υπό επεξεργασία.
    Χρήστης: %s
    ID διεργασίας: %d

en: File %s was modified.
    Save before close?
el: Το αρχείο %s τροποποιήθηκε.
    Αποθήκευση πριν το κλείσιμο;

en: File &types
el: &Τύποι αρχείου

en: File exists
el: Το αρχείο υπάρχει

en: File locked
el: Το αρχείο είναι κλειδωμένο

en: File name:
el: Όνομα αρχείου:

en: File was modified. Save with exit?
el: Το αρχείο τροποποιήθηκε. Αποθήκευση κατά την έξοδο;

en: File: %s
el: Αρχείο: %s

en: FileOperation|Copy
el: ΕργασίαΑρχείου|Αντιγραφή

en: FileOperation|Delete
el: ΕργασίαΑρχείου|Διαγραφή

en: FileOperation|Move
el: ΕργασίαΑρχείου|Μετακίνηση

en: Filename:
el: Όνομα αρχείου:

en: Files processed: %zu
el: Αρχεία που προσπελάστηκαν: %zu

en: Files processed: %zu/%zu
el: Αρχεία που προσπελάστηκαν: %zu/%zu

en: Filesystem: %s
el: Σύστημα αρχείων: %s

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Filter command and arguments:
el: Εντολή και ορίσματα φίλτρου:

en: Filtered view
el: Φιλτραρισμένη προβολή

en: Find File
el: Εύρεση αρχείου

en: Find SUID and SGID programs
el: Εύρεση προγραμμάτων SUID και SGID

en: Finished
el: Τελείωσε

en: Flag
el: Σημαία

en: Follow &links
el: Να ακολουθούνται οι &δεσμοί

en: Forces xterm features
el: Εξαναγκάζει λειτουργίες xterm

en: Format error on file Extensions File
el: Σφάλμα μορφής αρχείου επεκτάσεων

en: Free space: %s/%s (%d%%)
el: Ελεύθερος χώρος: %s/%s (%d%%)

en: French
el: Γαλλικά

en: Function key 1
el: Πλήκτρο λειτουργίας 1

en: Function key 10
el: Πλήκτρο λειτουργίας 10

en: Function key 11
el: Πλήκτρο λειτουργίας 11

en: Function key 12
el: Πλήκτρο λειτουργίας 12

en: Function key 13
el: Πλήκτρο λειτουργίας 13

en: Function key 14
el: Πλήκτρο λειτουργίας 14

en: Function key 15
el: Πλήκτρο λειτουργίας 15

en: Function key 16
el: Πλήκτρο λειτουργίας 16

en: Function key 17
el: Πλήκτρο λειτουργίας 17

en: Function key 18
el: Πλήκτρο λειτουργίας 18

en: Function key 19
el: Πλήκτρο λειτουργίας 19

en: Function key 2
el: Πλήκτρο λειτουργίας 2

en: Function key 20
el: Πλήκτρο λειτουργίας 20

en: Function key 21
el: Πλήκτρο λειτουργίας 21

en: Function key 22
el: Πλήκτρο λειτουργίας 22

en: Function key 23
el: Πλήκτρο λειτουργίας 23

en: Function key 24
el: Πλήκτρο λειτουργίας 24

en: Function key 3
el: Πλήκτρο λειτουργίας 3

en: Function key 4
el: Πλήκτρο λειτουργίας 4

en: Function key 5
el: Πλήκτρο λειτουργίας 5

en: Function key 6
el: Πλήκτρο λειτουργίας 6

en: Function key 7
el: Πλήκτρο λειτουργίας 7

en: Function key 8
el: Πλήκτρο λειτουργίας 8

en: Function key 9
el: Πλήκτρο λειτουργίας 9

en: German
el: Γερμανικά

en: Getting file
el: Γίνεται λήψη αρχείου

en: Goto
el: Πήγαινε

en: Goto line
el: Μετακίνηση στη γραμμή

en: Goto line (left)
el: Μετακίνηση στη γραμμή (αριστερά)

en: Goto line (right)
el: Μετακίνηση στη γραμμή (δεξιά)

en: Great than
el: Μεγαλύτερο από

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
el: Ωραία! Έχετε μία ολοκληρωμένη βάση δεδομένων τερματικού!
    Όλα τα πλήκτρα σας δουλεύουν κανονικά.

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Group
el: Ομάδα

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
el: Η ομάδα "%s" δεν είναι κενή.
    Να αφαιρεθεί;

en: Group name
el: Όνομα ομάδας

en: Group name:
el: Όνομα ομάδας:

en: He&xadecimal
el: Δεκαε&ξαδικό

en: Help
el: Βοήθεια

en: Help file format error
el: Σφάλμα μορφής αρχείου βοήθειας

en: History
el: Ιστορικό

en: Home
el: Πλήκτρο Home

en: Home on keypad
el: Πλήκτρο Home

en: Ignore &space change
el: Παράβλεψη &αλλαγών στα κενά

en: Ignore all &whitespace
el: Παράβλεψη όλων των &κενών

en: Ignore tab &expansion
el: Παράβλεψη ανάπτυξης με &tab

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
el: Ανακτήθηκε ατελές αρχείο. Να διατηρηθεί;

en: Inconsistent extfs archive
el: Χαλασμένο αρχείο extfs

en: Inconsistent tar archive
el: Χαλασμένη αρχειοθήκη tar

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Insert
el: Πλήκτρο Insert

en: Insert &date/time
el: Εισαγωγή &ημερομηνίας/ώρας

en: Insert file
el: Εισαγωγή αρχείου

en: Internal error:
el: Εσωτερικό σφάλμα:

en: Invalid value
el: Μη έγκυρη τιμή

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
el: Φαίνεται ότι όλα τα πλήκτρα σας
    λειτουργούν. Υπέροχα.

en: Italian
el: Ιταλικά

en: L&ynx-like motion
el: Κίνηση όμοια με L&ynx

en: Language
el: Γλώσσα

en: Launches the file viewer on a file
el: Εκτελεί τον προβολέα αρχείων σε ένα αρχείο

en: Learn &keys...
el: Ε&κμάθηση πλήκτρων...

en: Learn keys
el: Εκμάθηση πλήκτρων

en: Left arrow
el: Αριστερό βέλος

en: Left arrow keypad
el: Αριστερό βέλος

en: Left parenthesis
el: Αριστερή παρένθεση

en: Less than
el: Μικρότερο από

en: Link
el: Δεσμός

en: Link %s to:
el: Δεσμός %s σε:

en: Links:      %d
el: Σύνδεσμοι:      %d

en: Load
el: Φόρτωμα

en: Load file
el: Φόρτωση αρχείου

en: Load syntax file
el: Φόρτωμα αρχείου συντακτικού

en: Mail
el: Μήνυμα

en: Main options
el: Βασικές επιλογές

en: Malformed regular expression
el: Παραμορφωμένη συνήθης έκφραση

en: Mark &all
el: Επιλογή &όλων

en: Memory exhausted!
el: Η μνήμη εξαντλήθηκε!

en: Menu edit
el: Επεξεργασία μενού

en: Mi&x all files
el: &Μείξη όλων των αρχείων

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
el: Το Midnight Commander τερματίζεται.
    Να αποθηκευτεί το τροποποιημένο αρχείο %s;

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
el: Το Midnight Commander τερματίζεται.
    Αποθήκευση τροποποιημένου αρχείου;

en: Minus
el: Πλην

en: Mkdi&r autoname
el: Αυτόματα ονόματα mkdi&r

en: Mo&ve
el: &Μετακίνηση

en: Modified git files
el: Τροποποιημένα αρχεία git

en: Move "%s" directory to:
el: Μετακίνηση καταλόγου "%s" σε:

en: Moving %s
el: Μετακίνηση %s

en: Name
el: Όνομα

en: Name of new group:
el: Όνομα νέας ομάδας:

en: Name:
el: Όνομα:

en: Navigation
el: Περιήγηση

en: New &entry
el: Νέα &εισαγωγή

en: New &group
el: Νέα &ομάδα

en: No arguments given to the viewer.
el: Δεν έχουν δοθεί ορίσματα στον προβολέα.

en: No suitable entries found in %s
el: Δε βρέθηκαν καταχωρήσεις στο %s

en: No&rmal
el: &Κανονικό

en: NoName
el: ΧωρίςΌνομα

en: Non&e
el: &Κανένα

en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Not implemented yet
el: Δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα

en: Number sign #
el: Δίεση #

en: Open files
el: Άνοιγμα αρχείων

en: Other command
el: Άλλη εντολή

en: Other options
el: Άλλες επιλογές

en: Output lines:
el: Γραμμές εξόδου:

en: Owner
el: Ιδιοκτήτης

en: Owner name
el: Όνομα ιδιοκτήτη

en: Owner name:
el: Όνομα ιδιοκτήτη:

en: Page Down
el: Πλήκτρο Page Down

en: Page Down keypad
el: Πλήκτρο Page Down

en: Page Up
el: Πλήκτρο Page Up

en: Page Up keypad
el: Πλήκτρο Page Up

en: Parameter
el: Παράμετρος

en: Password for \\%s\%s
el: Κωδικός πρόσβασης για \\%s\%s

en: Password:
el: Κωδικός πρόσβασης:

en: Paste output of external command
el: Επικόλληση εξόδου της εξωτερικής εντολής

en: Pause after run
el: Παύση μετά την εκτέλεση

en: Percent sign
el: Σύμβολο επί τις εκατό

en: Permission
el: Δικαιώματα

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
el: Παρακαλούμε πατήστε το %s
    και περιμένετε μέχρι αυτό το μήνυμα να εξαφανιστεί.
    
    Έπειτα, πατήστε το πάλι για να δείτε αν εμφανίζεται το OK
    δίπλα στο κουμπί του.
    
    Αν θέλετε να φύγετε, πατήστε το πλήκτρο Escape
    και περιμένετε.

en: Plus
el: Συν

en: Polish
el: Πολωνικά

en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

en: Press any key to continue...
el: Πατήστε οποιοδήποτε κουμπί για να συνεχίσετε...

en: Press any key:
el: Πατήστε οποιοδήποτε πλήκτρο:

en: Print configure options
el: Εκτύπωση επιλογών ρυθμίσεων

en: Print data directory
el: Εκτύπωση δεδομένων καταλόγου

en: Print extended info about used data directories
el: Εκτύπωση εκτεταμένων πληροφοριών σχετικά με τους χρησιμοποιημένους καταλόγους δεδομένων

en: Print last working directory to specified file
el: Εκτύπωση του τελευταίου καταλόγου εργασίας στο καθορισμένο αρχείο

en: Question mark
el: Ερωτηματικό

en: Quick cd
el: Γρήγορο cd

en: Quick search
el: Γρήγορη αναζήτηση

en: Quit
el: Έξοδος

en: Quotation mark
el: Εισαγωγικό

en: Re&gular expression
el: &Συνήθης έκφρασης

en: Reading failed
el: Η ανάγνωση απέτυχε

en: Record/Repeat &actions
el: &Ενέργειες καταγραφής/επανάληψης

en: Regular expression error
el: Σφάλμα συνήθους έκφρασης

en: Repeat last commands
el: Επανάληψη τελευταίων εντολών

en: Repeat times:
el: Επαναλήψεις:

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Replace with:
el: Αντικατάσταση με:

en: Request to run in color mode
el: Αίτημα να τρέχει σε λειτουργία χρωμάτων

en: Requests to run in black and white
el: Αίτημα να τρέχει σε άσπρο και μαύρο

en: Right arrow
el: Δεξί βέλος

en: Right arrow keypad
el: Δεξί βέλος

en: Right parenthesis
el: Δεξιά παρένθεση

en: Romanian
el: Ρουμάνικα

en: Running
el: Εκτελείται

en: Russian
el: Ρωσικά

en: S&FTP link...
el: Δεσμός S&FTP...

en: S&et marked
el: &Ρύθμιση επιλεγμένων

en: S&hell link...
el: Δεσμος κε&λύφους...

en: S&kip
el: &Παράβλεψη

en: S&kip hidden
el: &Παράβλεψη κρυφών

en: S&yntax file
el: Αρχείο &συντακτικού

en: SFTP to machine
el: SFTP σε μηχάνημα

en: SM&B link...
el: Δεσμός SM&B...

en: SMB link to machine
el: Δεσμός SMB σε μηχάνημα

en: Sa&fe delete
el: Ασ&φαλής διαγραφή

en: Save &as...
el: Αποθήκευση &ως...

en: Save &mode...
el: &Λειτουργία αποθήκευσης

en: Save As
el: Αποθήκευση ως

en: Save as
el: Αποθήκευση ως

en: Save file
el: Αποθήκευση αρχείου

en: Save file &position
el: Αποθήκευση &θέσης αρχείου

en: Screen lis&t
el: &Λίστα οθονών

en: Sea&rch for content
el: &Αναζήτηση για περιεχόμενο

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search &again
el: Αναζήτηση &ξανά

en: Search done
el: Η αναζήτηση τελείωσε

en: Search is disabled
el: Η αναζήτηση είναι απενεργοποιημένη

en: Searching
el: Αναζήτηση

en: Searching %s
el: Αναζήτηση %s

en: Select
el: Επιλογή

en: Select &group
el: Επιλογή &ομάδας

en: Select compare method:
el: Επιλέξτε μέθοδο σύγκρισης:

en: Select language
el: Επιλογή γλώσσας

en: Set &groups
el: Ρύθμιση &ομάδων

en: Set &users
el: Ρύθμιση &χρηστών

en: Set debug level
el: Ρύθμιση επιπέδου αποσφαλμάτωσης

en: Set expression for filtering filenames
el: Ρύθμιση έκφρασης για φιλτράρισμα ονομάτων αρχείων

en: Setup
el: Εγκατάσταση

en: Shell link to machine
el: Δεσμός κελύφους σε μηχάνημα

en: Show &backup files
el: Εμφάνιση &αντιγράφων ασφαλείας

en: Show &hidden files
el: Εμφάνιση &κρυφών αρχείων

en: Show directory s&izes
el: Εμ&φάνιση μεγεθών καταλόγων

en: Simple s&wap
el: Απ&λή εναλλαγή

en: Size
el: Μέγεθος

en: Size:       %s
el: Μέγεθος:       %s

en: Ski&p all
el: &Παράβλεψη όλων

en: Slovak
el: Σλοβάκικα

en: Sorry, I could not put the job in background
el: Λυπούμαστε, η εργασία δεν μπορεί να μπει στο παρασκήνιο

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
el: Λυπούμαστε, αλλά προς το παρόν συνδέσεις με χρήση κωδικού δεν υποστηρίζονται.

en: Sort order
el: Σειρά ταξινόμησης

en: Source
el: Πηγή

en: Source "%s" is not a directory
    %s
el: Η πηγή "%s" δεν είναι κατάλογος
    %s

en: Space key
el: Πλήκτρο διαστήματος

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Specifies a color configuration
el: Καθορίζει τις ρυθμίσεις χρωμάτων

en: Start at:
el: Εκκίνηση στις:

en: Starting linear transfer...
el: Εκκίνηση γραμμικής μεταφοράς...

en: Stopped
el: Σταμάτησε

en: Subject
el: Θέμα

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Symbolic link
el: Συμβολικός δεσμός

en: Symbolic link filename:
el: Όνομα αρχείου συμβολικού δεσμού:

en: Synta&x highlighting
el: τονισμός σύντα&ξης

en: Syntax &highlighting...
el: &Συντακτικός τονισμός

en: Syntax file edit
el: Επεξεργασία αρχείου συντακτικού

en: System data
el: Δεδομένα συστήματος

en: Tab key
el: Πλήκτρο Tab

en: Target
el: Στόχος

en: Teach me a key
el: Μάθε μου ένα πλήκτρο

en: Temporary files will be created in %s
el: Τα προσωρινά αρχεία θα δημιουργηθούν στο %s

en: Temporary files will not be created
el: Δε θα δημιουργηθούν προσωρινά αρχεία

en: Terminal options
el: Επιλογές τερματικού

en: The Midnight Commander
el: Το Midnight Commander

en: The format of the %s file has changed with version 3.0. You may either want to copy it from %smc.ext or use that file as an example of how to write it.
el: Η μορφή του αρχείου %s άλλαξε με την έκδοση 3.0. Ίσως θέλετε να το αντιγράψετε από %smc.ext ή να χρησιμοποιήσετε εκείνο το αρχείο ως παράδειγμα για το πως να το γράψετε.

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0. It seems that the installation failed. Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
el: Η μορφή του αρχείου %smc.ext άλλαξε με την έκδοση 3.0. Φαίνεται ότι η εγκατάσταση απέτυχε. Παρακαλούμε λάβετε ένα νέο αντίγραφο του πακέτου του Midnight Commander.

en: The shell is already running a command
el: Το κέλυφος τρέχει ήδη μια εντολή

en: The shell is still active. Quit anyway?
el: Το κέλυφος είναι ακόμα ενεργό. Έξοδος παρόλα αυτά;

en: This function is not implemented
el: Αυτή η λειτουργία δεν έχει υλοποιηθεί

en: Time: %s
el: Ώρα: %s

en: Time: %s %s
el: Ώρα: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
el: Ώρα: %s %s (%s)

en: Time: %s (%s)
el: Ώρα: %s (%s)

en: Timeout:
el: Τέλος χρονικού ορίου:

en: To
el: Προς

en: To run on slow terminals
el: Για να τρέχει σε αργά τερματικά

en: Toggle s&yntax highlighting
el: Εναλλαγή &συντακτικού τονισμού

en: True:
el: Αληθές:

en: Two files are needed to compare
el: Χρειάζονται δύο αρχεία για σύγκριση

en: Type:       %s
el: Τύπος:       %s

en: U&nselect group
el: &Αποεπιλογή ομάδας

en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

en: Unable to create event '%s'!
el: Αδυναμία δημιουργίας γεγονότος '%s'!

en: Unable to create group '%s' for events!
el: Αδυναμία δημιουργίας ομάδας '%s' για γεγονότα!

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
el: Αδύνατη η φόρτωση του δέρματος '%s'. 
     Το προεπιλεγμένο δέρμα έχει φορτωθεί

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
el: Αδύνατη η ανάγνωση του δέρματος '%s'. 
     Το προεπιλεγμένο δέρμα έχει φορτωθεί

en: Unable to save to file
el: Αδυναμία αποθήκευσης του αρχείου

en: Undelete files on an ext2 file system
el: Επαναφορά αρχείων σε  ένα σύστημα αρχείων ext2

en: Underline
el: Υπογράμμιση

en: Unexpected EOF on archive file
el: Απρόσμενο EOF στην αρχειοθήκη

en: Unexpected end of file
    %s
el: Απροσδόκητο τέλος αρχείου
    %s

en: Unmar&k
el: Α&ποεπιλογή

en: Unselect
el: Αποεπιλογή

en: Up arrow
el: Πάνω βέλος

en: Up arrow keypad
el: Πάνω βέλος

en: Use &passive mode
el: Χρήση &παθητικής λειτουργίας

en: Use SI si&ze units
el: Χρήση &μονάδων μέτρησης SI

en: Use internal edi&t
el: Χρήση εσωτερικής &επεξεργασίας

en: Use internal vie&w
el: Χρήση εσωτερικής &προβολής

en: Use passive mode over pro&xy
el: Χρήση παθητικής λειτουργίας μέσω &διαμεσολαβητή

en: User data
el: Δεδομένα χρήστη

en: User menu
el: Μενού χρήστη

en: User name
el: Όνομα χρήστη

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Using the S-Lang library with terminfo database
el: Με χρήση της βιβλιοθήκης S-Lang με βάση δεδομένων terminfo

en: Using the ncurses library
el: Με χρήση της βιβλιοθήκης ncurses

en: Using the ncursesw library
el: Με χρήση της βιβλιοθήκης ncursesw

en: VFS plugins and scripts:
el: Πρόσθετα και σενάρια VFS:

en: Vie&w file...
el: Π&ροβολή αρχείου...

en: View file
el: Προβολή αρχείου

en: View:
el: Προβολή:

en: Virtual File System Setting
el: Ρύθμιση εικονικού συστήματος αρχείων

en: Virtual File Systems:
el: Εικονικά συστήματα αρχείων:

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
el: Αναμονή επαναπροσπάθειας... %d (Control-G για ακύρωση)

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Warning -- ignoring file
el: Προειδοποίηση -- παράβλεψη αρχείου

en: Warning: Cannot change to %s.
el: Προειδοποίηση: Αδυναμία αλλαγής σε %s.

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
el: Προειδοποίηση: Μη έγκυρη σημαία %c στο %s:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
el: Προειδοποίηση: Μη έγκυρη γραμμή στο %s:
    %s

en: Warning: cannot open %s directory
el: Προειδοποίηση: δεν ήταν δυνατό το άνοιγμα του καταλόγου %s

en: Welsh
el: Ουαλικά

en: Which extension file you want to edit?
el: Ποιο αρχείο επέκτασης θέλετε να επεξεργαστείτε;

en: Which menu file do you want to edit?
el: Ποιο αρχείου μενού θέλετε να επεξεργαστείτε;

en: Which syntax file you want to edit?
el: Ποιο αρχείο συντακτικού θέλετε να επεξεργαστείτε;

en: With builtin Editor
el: Με ενσωματωμένο επεξεργαστή

en: With internationalization support
el: Με υποστήριξη διεθνοποίησης

en: With mouse support on xterm
el: Με υποστήριξη ποντικιού σε xterm

en: With mouse support on xterm and Linux console
el: Με υποστήριξη ποντικιού σε κονσόλα xterm και Linux

en: With support for X11 events
el: Με υποστήριξη γεγονότων X11

en: With support for background operations
el: Με υποστήριξη για λειτουργίες παρασκηνίου

en: You have entered "%s"
el: Εισάγατε "%s"

en: You have to chdir to extract files first
el: Πρέπει πρώτα να κάνετε chdir για να εξάγετε αρχεία

en: Your old settings were migrated from %s
    to %s
el: Οι παλιές σας ρυθμίσεις μετακινήθηκαν από %s
    σε %s

en: Your old settings were migrated from %s
    to Freedesktop recommended dirs.
    To get more info, please visit
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html
el: Οι παλιές σας ρυθμίσεις μετακινήθηκαν από %s
    στους προτεινόμενους καταλόγους του Freedesktop.
    Για να λάβετε περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφτείτε το
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html

en: [NoName]
el: [ΧωρίςΌνομα]

en: columns
el: στήλες

en: directories
el: κατάλογοι

en: directory
el: κατάλογος

en: file
el: αρχείο

en: files
el: αρχεία

en: files/directories
el: αρχεία/κατάλογοι

en: fish: Disconnecting from %s
el: fish: Γίνεται αποσύνδεση από %s

en: fish: Getting host info...
el: fish: Γίνεται λήψη πληροφοριών υπολογιστή...

en: fish: Local read failed, sending zeros
el: fish: Η τοπική ανάγνωση απέτυψε, αποστέλνονται μηδενικά

en: fish: Password is required for %s
el: fish: Απαιτείται κωδικός πρόσβασης για %s

en: fish: Reading directory %s...
el: fish: Ανάγνωση φακέλου %s...

en: fish: Sending password...
el: fish: Αποστολή κωδικού πρόσβασης...

en: fish: store %s: sending command...
el: fish: αποθήκευση %s: αποστολή εντολής...

en: fish: storing file
el: fish: το αρχείο αποθηκεύεται

en: ftpfs: CWD failed.
el: ftpfs: το CWD απέτυχε

en: ftpfs: Disconnecting from %s
el: ftpfs: Αποσύνδεση από το %s

en: ftpfs: Invalid host name.
el: ftpfs: Μη έγκυρο όνομα υπολογιστή.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
el: ftpfs: Εσφαλμένο όνομα/κωδικός για το χρήστη %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
el: ftpfs: Ανάγνωση καταλόγου FTP %s... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
el: ftpfs: σφάλμα ακύρωσης: %s

en: ftpfs: abort failed
el: ftpfs: η ακύρωση απέτυχε

en: ftpfs: aborting transfer.
el: ftpfs: ακύρωση μεταφοράς.

en: ftpfs: connection interrupted by user
el: ftpfs: διακοπή σύδεσης από το χρήστη

en: ftpfs: connection to server failed: %s
el: ftpfs: ανεπιτυχής σύνδεση με τον εξυπηρέτη: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
el: ftpfs: δεν ήταν δυνατή η ρύθμιση παθητικής λειτουργίας

en: ftpfs: invalid address family
el: ftpfs: μη έγκυρη οικογένεια διευθύνσεων

en: ftpfs: logged in
el: ftpfs: επιτυχής είσοδος στο σύστημα

en: ftpfs: making connection to %s
el: ftpfs: σύνδεση με %s σε εξέλιξη

en: ftpfs: sending login name
el: ftpfs: Αποστολή ονόματος χρήστη

en: ftpfs: sending user account
el: ftpfs: αποστολή χρήστη λογαριασμού

en: ftpfs: sending user password
el: ftpfs: αποστολή κωδικού χρήστη

en: ftpfs: storing file
el: ftpfs: αποθήκευση αρχείου

en: group
el: ομάδα

en: link: %s
el: δεσμός: %s

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
el: mail -s <θέμα> -c <cc> <προς>

en: non-local vfs
el: μη τοπικό vfs

en: not enough memory
el: ελλειπής μνήμη

en: other
el: άλλοι

en: owner
el: ιδιοκτήτης

en: reconnect to %s failed
el: η επανασύνδεση με %s απέτυχε

en: to:
el: προς

en: undelfs: error
el: undelfs: σφάλμα

en: vfs_info is not fs!
el: το vfs_info δεν είναι fs!
