Midnight Commander - en to sr translation catalogue (1169 entries)

en: 
    Failed while close:
    %s
sr: 
    Нисам успео да затворим:
    %s

en: 
    Please send any bug reports (including the output of 'mc -V')
    as tickets at www.midnight-commander.org
sr: 
    Извештаје о грешкама (укључујући и излаз наредбе „mc -V“)
    пошаљите као листић на „www.midnight-commander.org“

en:  %s%s file error
sr:  %s%s грешка датотеке

en:  Total: %s
sr:  Укупно: %s

en:  Total: %s/%s
sr:  Укупно: %s/%s

en:  with source mask:
sr:  уз изворну маску:

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same directory
sr: „%s“
    и
    „%s“
    су један исти директоријум

en: "%s"
    and
    "%s"
    are the same file
sr: „%s“
    и
    „%s“
    су једна иста датотека

en: "%s" is a directory
sr: „%s“ је директоријум

en: "%s" is not a regular file
sr: „%s“ није обична датотека

en: %.2f KB/s
sr: %.2f КБ/с

en: %.2f MB/s
sr: %.2f МБ/с

en: %b %e  %Y
sr: %e. %b. %Y.

en: %b %e %H:%M
sr: %e. %b. у %H:%M

en: %ld B/s
sr: %ld Б/с

en: %ld replacements made
sr: %ld одрађене замене

en: %o %f%n"%s"%m
sr: %o %f%n„%s“%m

en: %s
    doesn't look like a tar archive.
sr: %s
    не изгледа да је тар архива.

en: %s contains duplicate entries! Skipping!
sr: „%s“ садржи двоструке ставке! Заобилазим!

en: %s file error
sr: Грешка датотеке „%s“

en: %s in %d file | %s in %d files
sr[0]: %s у %d датотеци
sr[1]: %s у %d датотеке
sr[2]: %s у %d датотека

en: %s is not a directory
sr: „%s“ није директоријум

en: %s opening remote file %s
sr: „%s“ отвара удаљену датотеку „%s“

en: %s removing remote file %s
sr: „%s“ уклања удаљену датотеку „%s“

en: %s renaming files
sr: „%s“ преименује датотеке

en: %s: Warning: file %s not found
sr: %s: Упозорење: нисам нашао датотеку „%s“

en: %s: done.
sr: %s: готово.

en: %s: failure
sr: %s: неуспех

en: &Abort
sr: &Прекини

en: &Above
sr: И&знад

en: &Access time
sr: Датум при&ступа

en: &Active VFS list
sr: &Списак радних ВСД-а

en: &Add current
sr: &Додај текуће

en: &Add new
sr: &Додај ново

en: &Add word
sr: &Додај реч

en: &Advanced chown
sr: &Напредна промена власништва

en: &Again
sr: &Опет

en: &All charsets
sr: &Све знакове

en: &Always use ftp proxy:
sr: &Увек користи фтп посредника:

en: &Appearance...
sr: &Изглед...

en: &Append
sr: &Надовежи

en: &Background
sr: &Позадина

en: &Background jobs
sr: &Позадински послови

en: &Backspace through tabs
sr: &Повратница кроз табулаторе

en: &Backwards
sr: &Уназад

en: &Beginning
sr: &Почетак

en: &Below
sr: И&спод

en: &Brief file list:
sr: &Кратак списак датотека:

en: &Cancel
sr: &Откажи

en: &Cancel quit
sr: &Откажи излазак

en: &Case sensitive
sr: Разликуј &величину слова

en: &Chdir
sr: &Промени директоријум

en: &Close
sr: &Затвори

en: &Command
sr: &Наредба

en: &Compare directories
sr: &Упореди директоријуме

en: &Configuration...
sr: &Подешавања...

en: &Copy
sr: У&множи

en: &Cut to clipfile
sr: &Исеци у датотеку оставе

en: &Decimal offset
sr: &Децимални померај

en: &Delete
sr: &Обриши

en: &Directory tree
sr: &Стабло директоријума

en: &Discard
sr: &Одбаци

en: &Dismiss
sr: &Одбиј

en: &Display bits...
sr: &Битова у приказу...

en: &Do backups with following extension:
sr: &Направи резерве са следећим проширењем:

en: &Do not change
sr: Не &мењај

en: &Drop down menus
sr: &Падајући изборници

en: &Dynamic paragraphing
sr: &Динамички пасуси

en: &Edit
sr: У&реди

en: &Edit - F4
sr: &Уреди — Ф4

en: &Encoding...
sr: &Кодирање...

en: &End
sr: &Крај

en: &Equal split
sr: &Подједнака подела

en: &External formatter
sr: &Спољни обликовач

en: &Fake half tabs
sr: &Лажна полутабулација

en: &Fast dir reload
sr: &Брзо учитај директоријум

en: &Fastest (Assume large files)
sr: &Најбрже (Подразумева велике датотеке)

en: &File
sr: &Датотека

en: &Files only
sr: &Само датотеке

en: &Filter...
sr: &Пропусник...

en: &Filtered view
sr: &Издвојени преглед

en: &Find all
sr: &Нађи све

en: &Find declaration
sr: &Нађи објаву

en: &Find file
sr: &Нађи датотеку

en: &Find recursively
sr: Нађи &дубински

en: &Flush bookmarks
sr: Преточи &обележиваче

en: &Format paragraph
sr: &Обликуј пасус

en: &Free VFSs now
sr: &Ослободи ВСД-а сада

en: &Full 8 bits output
sr: &Пун осмобитни излаз

en: &Full file list
sr: &Пун списак датотека

en: &General...
sr: &Опште...

en: &Go to line...
sr: &Иди на ред...

en: &Grab lock
sr: &Узми катанац

en: &Group undo
sr: Опозив &групе

en: &Horizontal
sr: &Положено

en: &ISO 8859-1
sr: &ИСО 8859-1

en: &Ignore case
sr: &Занемари величину слова

en: &Ignore lock
sr: &Занемари катанац

en: &Info
sr: &Подаци

en: &Inode
sr: &И-чвор

en: &Insert
sr: У&метни

en: &Insert file...
sr: &Уметни датотеку...

en: &Invert selection
sr: &Преокрени избор

en: &Keep
sr: &Задржи

en: &Keybar visible
sr: Трака &тастера је видљива

en: &Kill
sr: &Убиј

en: &Layout...
sr: &Распоред...

en: &Left
sr: &Леви

en: &Line number
sr: &Број реда

en: &Link
sr: &Веза

en: &List...
sr: &Списак...

en: &Listing format edit
sr: &Испиши уређивање записа

en: &Local
sr: &Месну

en: &Long file list
sr: &Дуг списак датотека

en: &Macintosh format (CR)
sr: &Мекинтош запис (ЦР)

en: &Mail...
sr: &Пошта...

en: &Mark columns
sr: Означи с&тупце

en: &Marked all
sr: &Све означене

en: &Menu file
sr: Датотека &изборника

en: &Menubar visible
sr: Трака &изборника је видљива

en: &Minimal (Find a smaller set of change)
sr: &Најмање (Налази најмањи скуп промене)

en: &Mkdir
sr: Направи &дир.

en: &Modify time
sr: Датум про&мене

en: &Mouse page scrolling
sr: Премицање странице &мишем

en: &Move
sr: &Премести

en: &Name
sr: &Назив

en: &Never
sr: &Никад

en: &New
sr: &Нова

en: &Next
sr: &Следеће

en: &Next bookmark
sr: &Следећи обележивач

en: &No
sr: &Не

en: &None
sr: &Ништа

en: &OK
sr: &У реду

en: &Open file...
sr: &Отвори датотеку...

en: &Options
sr: &Опције

en: &Overwrite
sr: &Препиши

en: &Panel options...
sr: Опције &панела...

en: &Paste output of...
sr: &Убаци излаз из...

en: &Permissions
sr: &Овлашћења

en: &Preallocate space
sr: Унапред &расподели простор

en: &Prev bookmark
sr: &Претходни обележивач

en: &Previous
sr: &Претходно

en: &Quick
sr: &Брзо

en: &Quick cd
sr: &Брзо промени директоријум

en: &Quick save
sr: &Брзо сачувај

en: &Quick view
sr: &Брзи преглед

en: &Quit
sr: &Заврши

en: &Redo
sr: &Врати

en: &Refresh
sr: &Освежи

en: &Refresh screen
sr: &Освежи екран

en: &Reget
sr: &Поново преузми

en: &Remove
sr: У&клони

en: &Rename/Move
sr: &Преиме/Премес

en: &Replace
sr: &Замени

en: &Replace...
sr: &Замени...

en: &Rescan
sr: &Поново прегледај

en: &Resize
sr: Промени &величину

en: &Resume
sr: &Настави

en: &Retry
sr: Пробај &поново

en: &Return does autoindent
sr: &Повратак обавља самоувлачење

en: &Reverse
sr: &Обрни

en: &Right
sr: &Десни

en: &Safe save
sr: Бе&збедно сачувај

en: &Save
sr: &Сачувај

en: &Save setup
sr: &Сачувај подешавања

en: &Search
sr: &Потражи

en: &Search...
sr: &Потражи...

en: &Set
sr: &Постави

en: &Show free space
sr: &Покажи слободан простор

en: &Size
sr: &Величина

en: &Size only
sr: &Само величина

en: &Skip
sr: &Прескочи

en: &Sort order...
sr: Редослед &ређања...

en: &Sort...
sr: &Поређај...

en: &Stable symlinks
sr: &Постојане симболичке везе

en: &Start/Stop record macro
sr: &Покрени/заустави снимање макроа

en: &Stop
sr: &Заустави

en: &Symlink
sr: &Симболичка веза

en: &System Wide
sr: &Системску

en: &System wide
sr: &Системску

en: &Thorough
sr: &Темељно

en: &Toggle bookmark
sr: &Искључи обележивач

en: &Toggle fullscreen
sr: Преко &целог екрана

en: &Toggle ins/overw
sr: &Промени уметање/преглед

en: &Toggle line state
sr: &Промени стање реда

en: &Tree
sr: &Стабло

en: &UTF-8 output
sr: &УТФ-8 излаз

en: &Undelete files (ext2fs only)
sr: &Одобриши датотеке (само на екст2сд-у)

en: &Undo
sr: &Опозови

en: &Unix format (LF)
sr: &Јуникс запис (ЛФ)

en: &Unsorted
sr: &Несређено

en: &Up
sr: &Горе

en: &Use ~/.netrc
sr: &Користи „~/.netrc“

en: &User
sr: &Корисничку

en: &User defined:
sr: Корисник је &задао:

en: &User menu
sr: &Кориснички изборник

en: &User menu...
sr: &Кориснички изборник...

en: &Using shell patterns
sr: &Користи обрасце љуске

en: &Verbose operation
sr: &Опширан рад

en: &Version
sr: &Издање

en: &Vertical
sr: &Усправно

en: &View
sr: &Преглед

en: &View - F3
sr: &Прегледај — Ф3

en: &Virtual FS...
sr: &Виртуелни СД...

en: &Visible trailing spaces
sr: &Завршни размаци су видљиви

en: &Whole words
sr: &Целе речи

en: &Window
sr: &Прозор

en: &Windows/DOS format (CR LF)
sr: &Виндоуз/ДОС запис (ЦР ЛФ)

en: &XTerm window title
sr: Наслов прозора &Хтерминала

en: &Yes
sr: &Да

en: &read by owner
sr: власник &чита

en: &write by owner
sr: власник &уписује

en: '%s' is not a symbolic link
sr: „%s“ није симболичка веза

en: (chdir first)
sr: (прво промени директоријум)

en: (stalled)
sr: (застој)

en: (strict rfc959)
sr: (изричито рфц959)

en: * on keypad
sr: * на бројевном делу

en: + on keypad
sr: + на бројевном делу

en: -  < No translation >
sr: —  < Без претварања >

en: - on keypad
sr: - на бројевном делу

en: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} and {ATTR} can be omitted, and the default will be used
    
     Keywords:
       Global:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       File display: normal, selected, marked, markselect
       Dialog boxes: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Menus:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Popup menus:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Editor:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Viewer:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Help:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink
sr: --colors KEYWORD={FORE},{BACK},{ATTR}:KEYWORD2=...
    
    {FORE}, {BACK} и {ATTR} могу да се изоставе, а биће коришћене основности
    
     Кључне речи:
       Опште:       errors, disabled, reverse, gauge, header
                     input, inputmark, inputunchanged, commandlinemark
                     bbarhotkey, bbarbutton, statusbar
       Приказивање датотека: normal, selected, marked, markselect
       Поља прозорчета: dnormal, dfocus, dhotnormal, dhotfocus, errdhotnormal,
                     errdhotfocus
       Изборници:        menunormal, menuhot, menusel, menuhotsel, menuinactive
       Искачући изборници:  pmenunormal, pmenusel, pmenutitle
       Уређивач:       editnormal, editbold, editmarked, editwhitespace,
                     editlinestate, editbg, editframe, editframeactive
                     editframedrag
       Прегледач:       viewnormal,viewbold, viewunderline, viewselected
       Помоћ:         helpnormal, helpitalic, helpbold, helplink, helpslink

en: / on keypad
sr: / на бројевном делу

en: 7 &bits
sr: 7 &бита

en: 7-bit ASCII
sr: 7-битни АСКРИ

en: < Auto >
sr: < Самостално >

en: < Default >
sr: < Основно >

en: < Reload Current Syntax >
sr: < Учитај текућу синтаксу >

en: <Unknown group>
sr: <Непозната група>

en: <Unknown user>
sr: <Непознат корисник>

en: <readlink failed>
sr: <читање везе није успело>

en: A file already exists with this name
sr: Већ постоји датотека под овим називом

en: A user friendly text editor
    written for the Midnight Commander.
sr: Уређивач текста наклоњен кориснику
    написан за Поноћног наредника.

en: A&bout...
sr: О &програму...

en: A&ll
sr: &Све

en: A&ll charsets
sr: &Све знаке

en: A&ppend
sr: &Надовежи

en: A&sk new file name
sr: Затражи &нови назив датотеке

en: A&uto save panels setup
sr: Сам сачувај &подешавања панела

en: A&uto save setup
sr: &Сам сачувај подешавања

en: A1 key
sr: Тастер А1

en: Aborted transfer would be successful.
sr: Прекинути пренос би био успешан.

en: Aborting transfer...
sr: Прекидам пренос...

en: About
sr: О програму

en: Accessed:   %s
sr: Приступљен:   %s

en: Account:
sr: Налог:

en: Active VFS directories
sr: Радни директоријуми виртуелног система датотека

en: Add to external panelize
sr: Додај спољном програму за у окно

en: Add to hotlist
sr: Додај на врући списак

en: Alt
sr: Алт

en: Alwa&ys
sr: &Увек

en: American English
sr: Амерички енглески

en: Ampersand
sr: Амперсанд

en: An error occurred while migrating user settings: %s
sr: Дошло је до грешке приликом премештања корисникових подешавања: %s

en: Apostrophe
sr: Апостроф

en: Appearance
sr: Изглед

en: Are you sure you want to remove entry "%s"?
sr: Да ли сигурно желите да уклоните унос „%s“?

en: Arguments parse error!
sr: Грешка обраде аргумената!

en: Asterisk
sr: Звездица

en: At sign
sr: Лудо а

en: Authentication failed
sr: Потврђивање идентитета није успело

en: Auto m&enus
sr: Самостални &изборници

en: Back from &declaration
sr: Назад &од објаве

en: BackTab/S-tab
sr: Повратни таб/С-таб

en: Background jobs
sr: Позадински послови

en: Background process error
sr: Грешка позадинског процеса

en: Background process sent us a request for more arguments
    than we can handle.
sr: Позадински процес нам је послао захтев за више аргумената
    него што можемо да обрадимо.

en: Background process:
sr: Позадински процес:

en: Background process:
    Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
sr: Позадински процес:
    Директоријум „%s“ није празан.
    Да га обришем дубински?

en: Background process: File exists
sr: Позадински процес: Датотека постоји

en: Background protocol error
sr: Грешка позадинског протокола

en: Backslash key
sr: Тастер контра косе црте

en: Backspace
sr: Повратница

en: Block Size
sr: Величина блока

en: Block is large, you may not be able to undo this action
sr: Блок је повелик, нећете моћи да поништите ову радњу

en: Both panels should be in the listing mode
    to use this command
sr: Оба панела морају бити у режиму списка
    за коришћење ове наредбе

en: Breton
sr: Бретонски

en: British English
sr: Британски енглески

en: Built with GLib %d.%d.%d
sr: Изграђено је Гбиблиотеком %d.%d.%d

en: ButtonBar|Ascii
sr: Аскри

en: ButtonBar|Copy
sr: Умножи

en: ButtonBar|Delete
sr: Обриши

en: ButtonBar|Dynamc
sr: Променљво

en: ButtonBar|Edit
sr: Уреди

en: ButtonBar|Forget
sr: Заборави

en: ButtonBar|Format
sr: Обликуј

en: ButtonBar|Goto
sr: Иди на

en: ButtonBar|Help
sr: Помоћ

en: ButtonBar|Hex
sr: Хекс

en: ButtonBar|HxSrch
sr: Хекс претрага

en: ButtonBar|Index
sr: Попис

en: ButtonBar|Mark
sr: Означи

en: ButtonBar|Menu
sr: Изборник

en: ButtonBar|Merge
sr: Споји

en: ButtonBar|Mkdir
sr: Направи директоријум

en: ButtonBar|Move
sr: Премести

en: ButtonBar|Options
sr: Опције

en: ButtonBar|Parse
sr: Обради

en: ButtonBar|Prev
sr: Преглед

en: ButtonBar|PullDn
sr: Помери доле

en: ButtonBar|Quit
sr: Изађи

en: ButtonBar|Raw
sr: Сирово

en: ButtonBar|RenMov
sr: ПреименујПремести

en: ButtonBar|Replac
sr: Замени

en: ButtonBar|Rescan
sr: Поново прегледај

en: ButtonBar|Rmdir
sr: Уклони директоријум

en: ButtonBar|Save
sr: Сачувај

en: ButtonBar|Search
sr: Потражи

en: ButtonBar|Static
sr: Непроменљиво

en: ButtonBar|UnWrap
sr: Поништи прелом

en: ButtonBar|Unform
sr: Разобликуј

en: ButtonBar|View
sr: Преглед

en: ButtonBar|Wrap
sr: Преломи

en: C&hange time
sr: Датум и&змене

en: C&heck word
sr: Провери &реч

en: C&hmod
sr: Промени &режим

en: C&lear marked
sr: О&чисти означене

en: C&ompare files
sr: Упореди &датотеке

en: C&onfirmation...
sr: П&отврђивање...

en: C&ontinue
sr: &Настави

en: C&ursor after inserted block
sr: Курсор &након уметнутог блока

en: C1 key
sr: Тастер Ц1

en: Cache directory:
sr: Директоријум оставе:

en: Canadian English
sr: Канадски енглески

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cannot accept this key
sr: Не могу да прихватим овај тастер

en: Cannot change directory
sr: Не могу да променим директоријум

en: Cannot chdir to "%s"
sr: Не могу да пређем у директоријум „%s“

en: Cannot chdir to "%s"
    %s
sr: Не могу да пређем у директоријум „%s“
    %s

en: Cannot chmod "%s"
    %s
sr: Не могу да променим режим „%s“
    %s

en: Cannot chmod target file "%s"
    %s
sr: Не могу да променим режим циљне датотеке „%s“
    %s

en: Cannot chown "%s"
    %s
sr: Не могу да променим власника „%s“
    %s

en: Cannot chown target directory "%s"
    %s
sr: Не могу да променим власништво циљног директоријума „%s“
    %s

en: Cannot chown target file "%s"
    %s
sr: Не могу да променим власништво циљне датотеке „%s“
    %s

en: Cannot close source file "%s"
    %s
sr: Не могу да затворим изворну везу „%s“
    %s

en: Cannot close target file "%s"
    %s
sr: Не могу да затворим циљну датотеку „%s“
    %s

en: Cannot copy cyclic symbolic link
    "%s"
sr: Не могу да умножим цикличну симболичку везу
    „%s“

en: Cannot create %s directory
sr: Не могу да направим директоријум „%s“

en: Cannot create backup file
    %s%s
    %s
sr: Не могу да направим датотеку резерве
    %s%s
    %s

en: Cannot create pipe descriptor
sr: Не могу да направим описника спојке

en: Cannot create pipe streams
sr: Не могу да направим токове спојке

en: Cannot create special file "%s"
    %s
sr: Не могу да направим посебну датотеку „%s“
    %s

en: Cannot create target directory "%s"
    %s
sr: Не могу да направим циљни директоријум „%s“
    %s

en: Cannot create target file "%s"
    %s
sr: Не могу да направим циљну датотеку „%s“
    %s

en: Cannot create target symlink "%s"
    %s
sr: Не могу да направим циљну симболичку везу „%s“
    %s

en: Cannot create temporary command file
    %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку наредбе
    %s

en: Cannot create temporary diff file
    %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку разлика
    %s

en: Cannot create temporary directory %s: %s
sr: Не могу да направим привремени директоријум %s: %s

en: Cannot create temporary merge file
    %s
sr: Не могу да направим привремену датотеку стапања
    %s

en: Cannot execute command
sr: Не могу да извршим наредбу

en: Cannot execute commands on non-local filesystems
sr: Не могу да извршим наредбе на не-месним системима датотека

en: Cannot execute sort command
sr: Не могу да извршим наредбу ређања

en: Cannot fetch a local copy of %s
sr: Не могу да довучем месни умножак „%s“

en: Cannot fetch a local copy of /ftp://some.host/editme.txt
sr: Не могу да довучем месни примерак „/ftp://some.host/editme.txt“

en: Cannot find node %s in help file
sr: Не могу да пронађем чвор „%s“ у датотеци помоћи

en: Cannot fstat source file "%s"
    %s
sr: Не могу да дознам податке о изворној датотеци „%s“
    %s

en: Cannot fstat target file "%s"
    %s
sr: Не могу да дознам податке о циљној датотеци „%s“
    %s

en: Cannot get size/permissions for %s
sr: Не могу да добавим величину/овлашћења за „%s“

en: Cannot insert file
sr: Не могу да уметнем датотеку

en: Cannot invoke command.
sr: Не могу да покренем наредбу.

en: Cannot load block bitmap from:
    %s
sr: Не могу да учитам битмапу блока из:
    %s

en: Cannot load inode bitmap from:
    %s
sr: Не могу да учитам битмапу и-чвора из:
    %s

en: Cannot move directory "%s" to "%s"
    %s
sr: Не могу да преместим директоријум „%s“ у „%s“
    %s

en: Cannot move file "%s" to "%s"
    %s
sr: Не могу да преместим датотеку „%s“ у „%s“
    %s

en: Cannot open "%s"
    %s
sr: Не могу да отворим „%s“
    %s

en: Cannot open "%s" in parse mode
    %s
sr: Не могу да отворим „%s“ у режиму обраде
    %s

en: Cannot open %s archive
    %s
sr: Не могу да отворим „%s“ архиву
    %s

en: Cannot open %s for reading
sr: Не могу да отворим „%s“ за читање

en: Cannot open cpio archive
    %s
sr: Не могу да отворим „cpio“ архиву
    %s

en: Cannot open file "%s"
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“

en: Cannot open file %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“

en: Cannot open file %s
    %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“
    %s

en: Cannot open file for writing: %s
sr: Не могу да отворим датотеку за писање: %s

en: Cannot open named pipe %s
sr: Не могу да отворим именовану спојку „%s“

en: Cannot open pipe for reading: %s
sr: Не могу да отворим спојку за читање: %s

en: Cannot open pipe for writing: %s
sr: Не могу да отворим спојку за писање: %s

en: Cannot open source file "%s"
    %s
sr: Не могу да отворим изворну везу „%s“
    %s

en: Cannot open tar archive
    %s
sr: Не могу да отворим тар архиву
    %s

en: Cannot open the %s file for writing:
    %s
sr: Не могу да отворим датотеку „%s“ за упис:
    %s

en: Cannot operate on ".."!
sr: Не могу да радим над ".."!

en: Cannot overwrite directory "%s"
sr: Не могу да препишем директоријум „%s“

en: Cannot overwrite directory "%s"
    %s
sr: Не могу да препишем директоријум „%s“
    %s

en: Cannot overwrite file "%s"
    %s
sr: Не могу да препишем датотеку „%s“
    %s

en: Cannot parse:
sr: Не могу да обрадим:

en: Cannot preallocate space for target file "%s"
    %s
sr: Не могу да прерасподелим простор за циљу датотеку „%s“
    %s

en: Cannot read directory contents
sr: Не могу да прочитам садржај директоријума

en: Cannot read source link "%s"
    %s
sr: Не могу да прочитам изворну везу „%s“
    %s

en: Cannot remove directory "%s"
    %s
sr: Не могу да уклоним директоријум „%s“
    %s

en: Cannot remove file "%s"
    %s
sr: Не могу да уклоним датотеку „%s“
    %s

en: Cannot run external panelize in a non-local directory
sr: Не могу да покренем спољни програм за приказ у окну у не-месном директоријуму

en: Cannot save file
sr: Не могу да сачувам датотеку

en: Cannot save file %s:
    %s
sr: Не могу да сачувам датотеку „%s“:
    %s

en: Cannot save file:
    %s
sr: Не могу да сачувам датотеку:
    %s

en: Cannot save: destination is not a regular file
sr: Не могу да сачувам: одредиште није обична датотека

en: Cannot set correct permissions for directory %s
sr: Не могу да поставим исправне дозволе за директоријум %s

en: Cannot stat "%s"
    %s
sr: Не могу да добијем податке о „%s“
    %s

en: Cannot stat file "%s"
    %s
sr: Не могу да добијем податке о датотеци „%s“
    %s

en: Cannot stat source directory "%s"
    %s
sr: Не могу да добијем податке о изворном директоријуму „%s“
    %s

en: Cannot stat source file "%s"
    %s
sr: Не могу да добијем податке о изворној датотеци „%s“
    %s

en: Cannot stat the destination
    %s
sr: Не могу да добавим податке о одредишту
    %s

en: Cannot translate from %s to %s
sr: Не могу да преведем из „%s“ у „%s“

en: Cannot view: not a regular file
sr: Не могу да прикажем: није обична датотека

en: Cannot write target file "%s"
    %s
sr: Не могу да запишем циљну датотеку „%s“
    %s

en: Cannot write to the %s file:
    %s
sr: Не могу да пишем у датотеку „%s“:
    %s

en: Caret
sr: Капица

en: Cas&e sensitive
sr: Разликуј &величину слова

en: Case &insensitive
sr: Не &разликуј величину слова

en: Case sens&itive
sr: Разликуј &величину слова

en: Cd follows lin&ks
sr: Цд прати &везе

en: Ch&own
sr: Промени &власништво

en: Change &to
sr: Промени &у

en: Change line breaks to:
sr: Измени преломе редова на:

en: Change spelling &language...
sr: Измени &језик провере писања...

en: Changed:    %s
sr: Измењен:    %s

en: Changes to file lost
sr: Измене у датотеци су изгубљене

en: Check &POSIX new line
sr: Провери нови ред &ПОСИКС-а

en: Check input data! Some of parameters are NULL!
sr: Проверите улазне податке! Неки параметри су НИШТА!

en: Check word
sr: Провери реч

en: Child died unexpectedly
sr: Пород је неочекивано завршио

en: Chmod command
sr: Наредба промене режима

en: Choose codepage
sr: Изаберите кодну страницу

en: Choose syntax highlighting
sr: Изаберите истицање синтаксе

en: Chown advanced command
sr: Напредна наредба промене власника

en: Chown command
sr: Наредба промене власника

en: Classic pro&gressbar
sr: Уобичајена &трака напретка

en: Close file
sr: Затвори датотеку

en: Co&mplete: show all
sr: &Употпуни: прикажи све

en: Co&py to clipfile
sr: Умножи у &датотеку оставе

en: Collect completions
sr: Сакупи довршавања

en: Colon
sr: Двотачка

en: Color options
sr: Опције боје

en: Comma
sr: Зарез

en: Command
sr: Наредба

en: Command &history
sr: Историјат &наредби

en: Command &prompt
sr: Упит &наредбе

en: Compare directories
sr: Упоредите директоријуме

en: Completion/M-tab
sr: Довршавање/М-таб

en: Compute tota&ls
sr: Израчунај &укупности

en: Con&tinue
sr: &Настави

en: Config directory:
sr: Директоријум подешавања:

en: Configure options
sr: Опције подешавања

en: Confir&m before saving
sr: Потврди пре &чувања

en: Confirm replace
sr: Потврди замену

en: Confirm save file: "%s"
sr: Потврди чување датотеке: „%s“

en: Confirmation
sr: Потврђивање

en: Confirmation|&Delete
sr: &Обриши

en: Confirmation|&Execute
sr: Из&врши

en: Confirmation|&History cleanup
sr: Очисти &историјат

en: Confirmation|Di&rectory hotlist delete
sr: Обриши врућ списак &директоријума

en: Confirmation|E&xit
sr: Из&ађи

en: Confirmation|O&verwrite
sr: &Препиши

en: Console output
sr: Излаз конзоле

en: Content:
sr: Садржај:

en: Continue from beginning?
sr: Да наставим са почетка?

en: Cop&y
sr: &Умножи

en: Cop&y to file...
sr: Умножи &у датотеку...

en: Copies to
sr: Умношке у

en: Copy "%s" directory to:
sr: Умножите директоријум „%s“ у:

en: Copy to clipboard
sr: Умножи у оставу

en: Corrupted cpio header encountered in
    %s
sr: Оштећено заглавље „cpio“ архиве у
    %s

en: Create a new Directory
sr: Направите нови директоријум

en: Ctrl
sr: Ктрл

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes
sr: Текући текст је измењен без чувања датотеке.
    Настављање ће одбацити ове измене

en: Current text was modified without a file save.
    Continue discards these changes.
sr: Текући текст је измењен без чувања датотеке.
    Настављање ће одбацити ове измене.

en: Cursor be&yond end of line
sr: Курсор &ван краја реда

en: Cut to clipboard
sr: Исеци у оставу

en: Czech
sr: Чешки

en: Danish
sr: Дански

en: Data directory:
sr: Директоријум података:

en: Data types:
sr: Врсте података:

en: Debug
sr: Прочисти

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete %s?
sr: Да обришем „%s“?

en: Delete macr&o...
sr: Обриши &макро...

en: Delete macro
sr: Обриши макро

en: Delete on keypad
sr: Тастер брисања на бројевном делу

en: Deleting
sr: Брисање

en: Destination "%s" must be a directory
    %s
sr: Одредиште „%s“ мора бити директоријум
    %s

en: Dev. type: major %lu, minor %lu
sr: Врста уређаја:     највећи %lu, најмањи %lu

en: Device:     %s
sr: Уређај:     %s

en: Di&rectory hotlist
sr: &Врући списак директоријума

en: Di&ve into subdir if exists
sr: &Урони у поддиректоријум ако постоји

en: DialogTitle|Copy
sr: Умножите

en: DialogTitle|Delete
sr: Обришите

en: DialogTitle|History cleanup
sr: Чишћење историјата

en: DialogTitle|Move
sr: Преместите

en: Diff Options
sr: Опције разлика

en: Diff algorithm
sr: Алгоритам разлика

en: Diff extra options
sr: Додатне опције разлика

en: Diff viewer: invalid mode
sr: Прегледач разлика: неисправан режим

en: Diff:
sr: Разлике:

en: Directory "%s" not empty.
    Delete it recursively?
sr: Директоријум „%s“ није празан.
    Да га обришем дубински?

en: Directory %s is not owned by you
sr: Директоријум „%s“ није у вашем власништву

en: Directory cache expired for %s
sr: Остава директоријума је истекла за %s

en: Directory hotlist
sr: Врући списак директоријума

en: Directory label
sr: Натпис директоријума

en: Directory label:
sr: Натпис директоријума:

en: Directory path
sr: Путања директоријума

en: Directory path:
sr: Путања директоријума:

en: Directory scanning
sr: Прегледање директоријума

en: Directory tree
sr: Стабло директоријума

en: Disable X11 support
sr: Искључује подршку за Х11

en: Disable mouse support in text version
sr: Искључује подршку за миша у текстуалном издању

en: Disables subshell support
sr: Искључује подршку за подљуске

en: Display bits
sr: Битова у приказу

en: Displays the current version
sr: Приказује текуће издање

en: Do you really want to execute?
sr: Да ли стварно желите да извршите?

en: Do you really want to quit the Midnight Commander?
sr: Да ли стварно желите да изађете из Поноћног наредника?

en: Do you want clean this history?
sr: Да ли желите да очистите овај историјат?

en: Dollar sign
sr: Знак долара

en: Domain:
sr: Домен:

en: Don't load definitions of key bindings from file, use defaults
sr: Не учитава одреднице свеза тастера из датотеке, користи основности

en: Dot
sr: Тачка

en: Down arrow
sr: Стрелица на доле

en: Down arrow keypad
sr: Стрелица на доле на бројевном делу

en: Dup failed
sr: Удвостручавање није успело

en: Dutch
sr: Холандски

en: E&xit
sr: &Изађи

en: E&xtension
sr: &Проширење

en: E&xternal panelize
sr: &Спољним програмом у окно

en: ERROR:
sr: ГРЕШКА:

en: ETA %s
sr: ЕТА %s

en: Edit
sr: Уреди

en: Edit &extension file
sr: Уреди датотеку &проширења

en: Edit &menu file
sr: Уреди датотеку &изборника

en: Edit Save Mode
sr: Уредите режим чувања

en: Edit file
sr: Уреди датотеку

en: Edit files
sr: Уређује датотеке

en: Edit hi&ghlighting group file
sr: Уреди истицање &датотеке групе

en: Edit is disabled
sr: Уређивање је искључено

en: Edit s&ymlink
sr: &Уреди симболичку везу

en: Edit symlink
sr: Уреди симболичку везу

en: Edit:
sr: Уреди:

en: Editor options
sr: Опције уређивача

en: Ena&ble ignore directories:
sr: Укључи &занемарене директоријуме:

en: Enables subshell support (default)
sr: Укључује подршку за подљуске (основно)

en: Encod&ing...
sr: &Кодирање...

en: End key
sr: Тастер завршетка

en: End on keypad
sr: Тастер завршетка на бројевном делу

en: English
sr: Енглески

en: Enter
sr: Унеси

en: Enter command label:
sr: Унесите натпис наредбе:

en: Enter device (without /dev/) to undelete
    files on: (F1 for details)
sr: Унесите уређај (без „/dev/“) да поништите брисање датотека
    на: (Ф1 за појединости)

en: Enter directory name:
sr: Унесите назив директоријума:

en: Enter file name:
sr: Унеси назив датотеке:

en: Enter line:
sr: Унеси ред:

en: Enter machine name (F1 for details):
sr: Унесите назив рачунара (Ф1 за појединости):

en: Enter on keypad
sr: Тастер уноса на бројевном делу

en: Enter replacement string:
sr: Унесите ниску замене:

en: Enter search string:
sr: Унеси ниску претраге:

en: Enter shell command(s):
sr: Унесите наредбе љуске:

en: Enter sort options (see manpage) separated by whitespace:
sr: Унесите опције ређања (видите странице упутства) одвојене празнинама:

en: Equal
sr: Једнако

en: Error
sr: Грешка

en: Error %s creating directory %s
sr: Грешка „%s“ прављења директоријума „%s“

en: Error %s removing directory %s
sr: Грешка „%s“ уклањања директоријума „%s“

en: Error calling program
sr: Грешка позивања програма

en: Error dup'ing old error pipe
sr: Грешка удвостручавања старе спојке грешке

en: Error in file %s on line %d
sr: Грешка у датотеци „%s“ у %d. реду

en: Error reading %s
sr: Грешка читања „%s“

en: Error reading from pipe: %s
sr: Грешка читања из спојке: %s

en: Error reported after abort.
sr: Пријављена је грешка после прекида.

en: Error while closing the file:
    %s
    Data may have been written or not
sr: Грешка приликом затварања датотеке:
    %s
    Подаци могу бити уписани или не

en: Error writing to pipe: %s
sr: Грешка писања у спојку: %s

en: Esc key mode
sr: Режим тастера ескејп

en: Escape
sr: Заокрет

en: Esperanto
sr: Есперанто

en: Event system already initialized
sr: Систем догађаја је већ покренут

en: Event system not initialized
sr: Систем догађаја није покренут

en: Exclamation mark
sr: Узвичник

en: Executable &first
sr: Прво &извршне

en: Existing filename (filename symlink will point to):
sr: Постојећа датотека (на коју ће упућивати веза):

en: Ext2lib error
sr: Грешка Екст2библ-а

en: Extension file edit
sr: Уређивање датотеке проширења

en: External command
sr: Спољна наредба

en: External panelize
sr: Спољним програмом у окно

en: F&ull 8 bits input
sr: Пун &осмобитни улаз

en: FATAL: not a directory:
sr: КОБНО: није директоријум:

en: FT&P link...
sr: &ФТП веза...

en: FTP anonymous password:
sr: Лозинка безименог ФТП-а:

en: FTP directory cache timeout (sec):
sr: Временски рок оставе директоријума ФТП-а (сек):

en: FTP to machine
sr: ФТП на рачунар

en: FTP: Account required for user %s
sr: FTP: Потребан је налог за корисника %s

en: FTP: Password required for %s
sr: FTP: Потребна је лозинка за „%s“

en: Failed to initialize event system
sr: Нисам успео да покренем систем догађаја

en: Failed to read data from child stdout:
    %s
sr: Нисам успео да прочитам податке из стандардног излаза порода:
    %s

en: Failed to run:
    %s
sr: Нисам успео да покренем:
    „%s“

en: False:
sr: Нетачно:

en: Faroese
sr: Фарски

en: File
sr: Датотека

en: File "%s" is already being edited.
    User: %s
    Process ID: %d
sr: Датотека „%s“ је већ била уређивана.
    Корисник: %s
    ИБ процеса: %d

en: File "%s" is too large.
    Open it anyway?
sr: Датотека „%s“ је превелика.
    Да је ипак отворим?

en: File %s is not owned by root or you or is world writable.
    Using it may compromise your security
sr: Ни администратор ни ви нисте власници датотеке „%s“
    или није уопште читљива. Њена употреба може да угрози вашу безбедност

en: File %s was modified.
    Save before close?
sr: Датотека „%s“ је измењена.
    Да сачувам пре затварања?

en: File &types
sr: &Врсте датотеке

en: File exists
sr: Датотека постоји

en: File extension handlers:
sr: Руковаоци проширењем датотека:

en: File has hard-links. Detach before saving?
sr: Датотека има чврсте везе. Да је откачим пре чувања?

en: File highlight
sr: Истицање датотеке

en: File listin&g
sr: &Испиши датотеке

en: File locked
sr: Датотека је закључана

en: File name:
sr: Датотека:

en: File operations
sr: Радње над датотекама

en: File was modified. Save with exit?
sr: Датотека је измењена. Да сачувам при изласку?

en: File(s) was modified. Save with exit?
sr: Датотека је измењена. Да сачувам при изласку?

en: File: %s
sr: Датотека:           %s

en: FileOperation|Copy
sr: Умножи

en: FileOperation|Delete
sr: Обриши

en: FileOperation|Move
sr: Премести

en: Filename:
sr: Датотека:

en: Files processed: %zu
sr: Обрађене датотеке: %zu

en: Files processed: %zu/%zu
sr: Обрађене датотеке: %zu/%zu

en: Files tagged, want to cd?
sr: Датотеке су означене, желите ли да променим директоријум?

en: Filesystem: %s
sr: Систем датотека:   %s

en: Fill tabs with &spaces
sr: Попуни табулаторе &размацима

en: Filter
sr: Пропусник

en: Filter command and arguments:
sr: Издвојте наредбу и аргументе:

en: Filtered view
sr: Издвојени преглед

en: Find *.orig after patching
sr: Нађи „*.orig“ после крпљења

en: Find File
sr: Нађите датотеку

en: Find SUID and SGID programs
sr: Нађи ПКИБ и ПГИБ програме

en: Find rejects after patching
sr: Нађи одбијене исправке после крпљења

en: Finished
sr: Готово

en: Fir&st hit
sr: Први &погодак

en: Flag
sr: Ознака

en: Follow &links
sr: Прати &везе

en: For&mat
sr: &Обликуј

en: For&ward to declaration
sr: Напред &до објаве

en: Forces xterm features
sr: Захтева функције Х терминала

en: Format error on file Extensions File
sr: Грешка записа на датотеци „Датотека проширења“

en: Free nodes:
sr: Слободних чворова:

en: Free space: %s/%s (%d%%)
sr: Слободан простор:  %s/%s (%d%%)

en: French
sr: Француски

en: Function key 1
sr: Функц. тастер 1

en: Function key 10
sr: Функц. тастер 10

en: Function key 11
sr: Функц. тастер 11

en: Function key 12
sr: Функц. тастер 12

en: Function key 13
sr: Функц. тастер 13

en: Function key 14
sr: Функц. тастер 14

en: Function key 15
sr: Функц. тастер 15

en: Function key 16
sr: Функц. тастер 16

en: Function key 17
sr: Функц. тастер 17

en: Function key 18
sr: Функц. тастер 18

en: Function key 19
sr: Функц. тастер 19

en: Function key 2
sr: Функц. тастер 2

en: Function key 20
sr: Функц. тастер 20

en: Function key 21
sr: Функц. тастер 21

en: Function key 22
sr: Функц. тастер 22

en: Function key 23
sr: Функц. тастер 23

en: Function key 24
sr: Функц. тастер 24

en: Function key 3
sr: Функц. тастер 3

en: Function key 4
sr: Функц. тастер 4

en: Function key 5
sr: Функц. тастер 5

en: Function key 6
sr: Функц. тастер 6

en: Function key 7
sr: Функц. тастер 7

en: Function key 8
sr: Функц. тастер 8

en: Function key 9
sr: Функц. тастер 9

en: GID
sr: ГИБ

en: GNU Midnight Commander %s
sr: Гнуов Поноћни наредник %s

en: GNU Midnight Commander is already
    running on this terminal.
    Subshell support will be disabled.
sr: Гнуов Поноћни наредник је већ
    покренут на овом терминалу.
    Подршка за подљуске ће бити искључена.

en: German
sr: Немачки

en: Getting file
sr: Добављам датотеку

en: Go to matching &bracket
sr: Иди на одговарајућу &заграду

en: Goto
sr: Иди на

en: Goto line
sr: Иди на ред

en: Goto line (left)
sr: Иди на ред (лево)

en: Goto line (right)
sr: Иди на ред (десно)

en: Great than
sr: Веће од

en: Great! You have a complete terminal database!
    All your keys work well.
sr: Одлично! Имате потпуну терминалску базу података!
    Сви ваши тастери добро раде.

en: Greek
sr: Грчки

en: Grepping in %s
sr: Тражим текст у „%s“

en: Group
sr: Група

en: Group "%s" is not empty.
    Remove it?
sr: Група „%s“ није празна.
    Да је уклоним?

en: Group name
sr: Назив групе

en: Group name:
sr: Група:

en: H&intbar visible
sr: Трака &савета је видљива

en: He&xadecimal
sr: &Хексадецимални

en: He&xadecimal offset
sr: &Хексадецимални померај

en: Help
sr: Помоћ

en: Help file format error
sr: Грешка записа датотеке помоћи

en: Highlighting groups file edit
sr: Уређивање датотеке истицања група

en: History
sr: Историјат

en: Home
sr: Почетак

en: Home directory path is not absolute
sr: Путања почетног директоријума није апсолутна

en: Home on keypad
sr: Почетни тастер на бројевном делу

en: Hotlist Load
sr: Учитавање врућег списка

en: Ignore &space change
sr: Занемари промену &размака

en: Ignore all &whitespace
sr: Занемари све &празнине

en: Ignore tab &expansion
sr: Занемари &раширеност табулатора

en: In se&lection
sr: У &избору

en: Incomplete file was retrieved. Keep it?
sr: Датотека није у потпуности преузета. Да је задржим?

en: Inconsistent extfs archive
sr: Недоследна екстсд архива

en: Inconsistent hardlinks of
    %s
    in cpio archive
    %s
sr: Недоследне чврсте везе
    %s
    у „cpio“ архиви
    %s

en: Inconsistent tar archive
sr: Недоследна тар архива

en: Information
sr: Подаци

en: Input / display codepage:
sr: Кодна страна улаза и приказа:

en: Insert
sr: Уметни

en: Insert &date/time
sr: Уметни &датум/време

en: Insert &literal...
sr: Уметни &словност...

en: Insert file
sr: Уметни датотеку

en: Insert literal
sr: Уметни словност

en: Insert on keypad
sr: Тастер уметања на бројевном делу

en: Internal bug: Double start of link area
sr: Унутрашња грешка: Двоструки почетак области везе

en: Internal error:
sr: Унутрашња грешка:

en: Invalid source pattern '%s'
sr: Неисправан образац извора '%s'

en: Invalid token number %d
sr: Неисправан број елемента „%d“

en: Invalid value
sr: Неисправна вредност

en: It seems that all your keys already
    work fine. That's great.
sr: Изгледа да сви ваши тастери већ сада
    лепо раде. То је одлично.

en: Italian
sr: Италијански

en: L&ynx-like motion
sr: Кретање &налик Линксу

en: Label for "%s":
sr: Натпис за „%s“:

en: Language
sr: Језик

en: Launches the file viewer on a file
sr: Покреће прегледач датотека над датотеком

en: Layout
sr: Распоред

en: Learn &keys...
sr: Научи &тастере...

en: Learn keys
sr: Научите тастере

en: Left arrow
sr: Стрелица на лево

en: Left arrow keypad
sr: Стрелица на лево на бројевном делу

en: Left brace
sr: Лева велика заграда

en: Left bracket
sr: Лева средња заграда

en: Left parenthesis
sr: Лева мала заграда

en: Less than
sr: Мање од

en: Link
sr: Веза

en: Link %s to:
sr: Повежите „%s“ са:

en: Links:      %d
sr: Везе:      %d

en: Load
sr: Учитај

en: Load definitions of key bindings from specified file
sr: Учитава одреднице свеза тастера из наведене датотеке

en: Load file
sr: Учитај датотеку

en: Load syntax file
sr: Учитај датотеку синтаксе

en: Loading...
sr: Учитавам...

en: Loading: %3d%%
sr: Учитавам: %3d%%

en: Location:   %Xh:%Xh
sr: Место:   %Xh:%Xh

en: Log ftp dialog to specified file
sr: Бележи садржај фтп прозорчета у задану датотеку

en: MC was unable to write %s file,
    your old hotlist entries were not deleted
sr: Поноћни наредник није могао да запише датотеку „%s“,
    ваши стари уноси врућег списка нису обрисани

en: Ma&rk moves down
sr: Означи &премештања на доле

en: Macro not deleted
sr: Макро није обрисан

en: Mail
sr: Пошта

en: Main options
sr: Главне опције

en: Malformed regular expression
sr: Лош регуларни израз

en: Mark &all
sr: Означи с&ве

en: Memory exhausted!
sr: Меморија је потрошена!

en: Menu edit
sr: Уређивање изборника

en: Mi&x all files
sr: &Измешај све датотеке

en: Midnight Commander %s
sr: Поноћни наредник %s

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file %s?
sr: Поноћни наредник је угашен.
    Да сачувам измењену датотеку „%s“?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file(s)?
sr: Поноћни наредник је угашен.
    Да сачувам измењену датотеку?

en: Midnight Commander is being shut down.
    Save modified file?
sr: Поноћни наредник је угашен.
    Да сачувам измењену датотеку?

en: Minus
sr: Минус

en: Misspelled
sr: Погрешно написано

en: Mkdi&r autoname
sr: Самоназив стварања &директоријума

en: Mo&ve
sr: &Премести

en: Mode:       %s (%04o)
sr: Режим:       %s (%04o)

en: Modified git files
sr: Измењене датотеке гита

en: Modified:   %s
sr: Обрађен:   %s

en: More parsing errors will be ignored.
sr: Даље грешке ће бити занемарене.

en: Move "%s" directory to:
sr: Премести директоријум `%s' у:

en: Moving %s
sr: Премештам „%s“

en: Name
sr: Назив

en: Name of new group:
sr: Назив нове групе:

en: Name:
sr: Назив:

en: Navigation
sr: Кретање

en: New &entry
sr: Нови &унос

en: New &group
sr: Нова &група

en: New hotlist entry
sr: Нова ставка врућег списка

en: New hotlist group
sr: Нова група брзог списка

en: Nl
sr: Бв

en: No arguments given to the viewer.
sr: Аргументи нису дати прегледачу.

en: No node information
sr: Нема података о чворовима

en: No space information
sr: Нема података о простору

en: No suitable entries found in %s
sr: Нисам нашао одговарајуће уносе у „%s“

en: No&rmal
sr: &Обично

en: NoName
sr: Без назива

en: Non&e
sr: &Ништа

en: Norwegian
sr: Норвешки

en: Not an xterm or Linux console;
    the panels cannot be toggled.
sr: Није конзоа хтерминала или Линукса;
    панели не могу бити промењени.

en: Not implemented yet
sr: Још није у примени

en: Num of replace tokens not equal to num of found tokens
sr: Број замена није исти са бројем пронађених елемената

en: Number sign #
sr: Знак бројева #

en: OK
sr: Да

en: On dum&b terminals
sr: На &немуштим терминалима

en: Open files
sr: Отвори датотеке

en: Other 8 bit
sr: Другa, осмобитнa

en: Other command
sr: Друга наредба

en: Other options
sr: Остале опције

en: Output lines:
sr: Излазни редови:

en: Owner
sr: Власник

en: Owner name
sr: Име власника

en: Owner name:
sr: Власник:

en: Owner:      %s/%s
sr: Власник:      %s/%s

en: Pa&ge scrolling
sr: Премицање &странице

en: Pa&ste from clipfile
sr: &Убаци из датотеке оставе

en: Page Down
sr: Страница доле

en: Page Down keypad
sr: Страница доле на бројевном делу

en: Page Up
sr: Страница горе

en: Page Up keypad
sr: Страница горе на бројевном делу

en: Pane&lize
sr: Претвори &у окно

en: Panel options
sr: Опције панела

en: Panel split
sr: Подела панела

en: Paneli&ze
sr: Претвори &у окно

en: Panelize
sr: У окно

en: Panels:
sr: Панели:

en: Parameter
sr: Параметар

en: Password for \\%s\%s
sr: Лозинка за „\\%s\%s“

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Paste output of external command
sr: Убаци излаз спољне наредбе

en: Pause after run
sr: Паузирај након извршавања

en: Pe&rcents
sr: &Проценте

en: Percent sign
sr: Знак процената

en: Perm
sr: Овла

en: Permission
sr: Овлашћења

en: Permissions (octal):
sr: Овлашћења (октално):

en: Pers&istent selection
sr: Постојани &избор

en: Pipe
sr: Спојка

en: Pipe close failed
sr: Затварање спојке није успело

en: Pipe failed
sr: Сојка није успела

en: Please press the %s
    and then wait until this message disappears.
    
    Then, press it again to see if OK appears
    next to its button.
    
    If you want to escape, press a single Escape key
    and wait as well.
sr: Притисните тастер „%s“
    и сачекајте да ова порука нестане.
    
    Затим га поново притисните да видите да ли се појављује
    „Да“ поред његовог дугмета.
    
    Ако желите да одустанете, притисните једном тастер
    „Escape“ и сачекајте.

en: Plus
sr: Плус

en: Polish
sr: Пољски

en: Portuguese
sr: Португалски

en: Premature end of cpio archive
    %s
sr: Прерани завршетак „cpio“ архиве
    %s

en: Preserve &attributes
sr: Причувај &особине

en: Press all the keys mentioned here. After you have done it, check
    which keys are not marked with OK. Press space on the missing
    key, or click with the mouse to define it. Move around with Tab.
sr: Притисните све тастере овде наведене. Након тога, проверите који
    тастери нису означени са „Да“. Притисните размак код недостајућих
    тастера, или их одредите мишем. Крећите се унаоколо табулаторорм.

en: Press any key to continue...
sr: Притиснитенеки тастер да наставите...

en: Press any key:
sr: Притисните неки тастер:

en: Press macro hotkey:
sr: Притисните макро пречицу:

en: Press the macro's new hotkey:
sr: Притисните нову пречицу макроа:

en: Prime
sr: Примус

en: Print configure options
sr: Исписује могућности подешавања

en: Print data directory
sr: Исписује директоријум са подацима

en: Print extended info about used data directories
sr: Исписује проширене податке о коришћеним директоријумима података

en: Print last working directory to specified file
sr: Исписује последњи радни директоријум у наведеној датотеци

en: Question mark
sr: Упитник

en: Quick cd
sr: Брза промена директоријума

en: Quick search
sr: Брза претрага

en: Quit
sr: Заврши

en: Quotation mark
sr: Знак наводника

en: Re&gular expression
sr: &Регуларни израз

en: Re&verse files only
sr: Поврати &само датотеке

en: Reading failed
sr: Читање није успело

en: Record/Repeat &actions
sr: Сними/понови &радњу

en: Reget failed, about to overwrite file
sr: Поновно добављање није успело, за време преписивања датотеке

en: Regular expression error
sr: Грешка регуларног израза

en: Relative symlin&k
sr: Релативна &симболичка веза

en: Repeat last commands
sr: Понови последње наредбе

en: Repeat times:
sr: Времена понављања:

en: Replace
sr: Замени

en: Replace with:
sr: Замени са:

en: Request to run in color mode
sr: Захтева покретање у режиму боја

en: Requests to run in black and white
sr: Захтева покретање у режиму без боја

en: Resets soft keys on HP terminals
sr: Поставља меке тастере на ХП-овим терминалима

en: Resolving symlink...
sr: Решавам симболичку везу...

en: Right arrow
sr: Стрелица на десно

en: Right arrow keypad
sr: Стрелица на десно на бројевном делу

en: Right brace
sr: Десна велика заграда

en: Right bracket
sr: Десна средња заграда

en: Right parenthesis
sr: Десна мала заграда

en: Romanian
sr: Румунски

en: Rotating d&ash
sr: Вртећа &цртица

en: Run sort
sr: Покрени ређање

en: Running
sr: Покренут

en: Russian
sr: Руски

en: S&FTP link...
sr: &СФТП веза...

en: S&et marked
sr: П&остави означене

en: S&hell link...
sr: Веза &љуске...

en: S&hell patterns
sr: Обрасци &љуске

en: S&ingle press
sr: &Један притисак

en: S&kip
sr: Прес&кочи

en: S&kip hidden
sr: Прескочи &скривене

en: S&pell check
sr: Провери &писање

en: S&uspend
sr: &Обустави

en: S&wap panels
sr: &Размени панеле

en: S&yntax file
sr: &Датотека синтаксе

en: SFTP to machine
sr: СФТП на рачунар

en: SM&B link...
sr: СМ&Б веза...

en: SMB authentication
sr: СМБ потврђивање идентитета

en: SMB link to machine
sr: СМБ веза на рачунар

en: SUB-DIR
sr: ПОД-ДИР

en: SYMLINK
sr: СИМВЕЗА

en: Sa&fe delete
sr: &Безбедно брисање

en: Save &as...
sr: Сачувај &као...

en: Save &mode...
sr: &Сачувај режим...

en: Save As
sr: Сачувај као

en: Save as
sr: Сачувај као

en: Save block
sr: Сачувај блок

en: Save file
sr: Сачувај датотеку

en: Save file &position
sr: Сачувај &положај датотеке

en: Save macro
sr: Сачувај макро

en: Screen lis&t
sr: Списак &екрана

en: Screen size %dx%d is not supported.
    Check the TERM environment variable.
sr: Величина екрана %dx%d није подржана.
    Проверите променљиву окружења „TERM“.

en: Screens
sr: Екрани

en: Sea&rch for content
sr: &Потражи садржај

en: Search
sr: Тражи

en: Search &again
sr: Потражи &опет

en: Search done
sr: Претрага је обављена

en: Search is disabled
sr: Претрага је искључена

en: Search string not found
sr: Нисам нашао тражену ниску

en: Searching
sr: Тражим

en: Searching %s
sr: Тражим „%s“

en: Searching %s: %3d%%
sr: Тражим „%s“: %3d%%

en: Select
sr: Изаберите

en: Select &group
sr: Изабери &групу

en: Select compare method:
sr: Изаберите начин поређења:

en: Select language
sr: Изабери језик

en: Semicolon
sr: Запетачка

en: Set &all
sr: Постави &све

en: Set &groups
sr: Постави &групе

en: Set &users
sr: Постави &кориснике

en: Set debug level
sr: Подешава ниво прочишћавања

en: Set expression for filtering filenames
sr: Поставите израз за издвајање назива датотека

en: Setup
sr: Подешавање

en: Setup saved to %s
sr: Подешавање је сачувано у „%s“

en: Shell link to machine
sr: Веза љуске на рачунар

en: Shift
sr: Помак

en: Show &backup files
sr: Прикажи &резервне датотеке

en: Show &hidden files
sr: Прикажи &скривене датотеке

en: Show directory s&izes
sr: Прикажи &величине директоријума

en: Show mc with specified skin
sr: Приказује поноћног наредника са наведеном маском

en: Show mi&ni-status
sr: Прикажи &мини-стања

en: Simple s&wap
sr: Једноставна &размена

en: Size
sr: Величина

en: Size:       %s
sr: Величина:       %s

en: Ski&p all
sr: Прескочи &све

en: Skin:
sr: Маска:

en: Skins
sr: Маске

en: Slash key
sr: Тастер косе црте

en: Slovak
sr: Словачки

en: Sorry, I could not put the job in background
sr: Извините, не могу да поставим посао у позадину

en: Sorry, we cannot do password authenticated connections for now.
sr: Извините, али за сад не можемо да се повезујемо уз потврду лозинке.

en: Sort
sr: Поређај

en: Sort block
sr: Поређај блок

en: Sort order
sr: Редослед ређања

en: Sort returned non-zero: %s
sr: Ређање је дало не-нулти резултат: %s

en: Source
sr: Извор

en: Source "%s" is not a directory
    %s
sr: Извор „%s“ није директоријум
    %s

en: Space key
sr: Тастер размака

en: Spanish
sr: Шпански

en: Specifies a color configuration
sr: Наводи подешавања боја

en: Standard Colors:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray and white
    
    Extended colors, when 256 colors are available:
       color16 to color255, or rgb000 to rgb555 and gray0 to gray23
    
    Attributes:
       bold, italic, underline, reverse, blink; append more with '+'
sr: Уобичајене боје:
       black, gray, red, brightred, green, brightgreen, brown,
       yellow, blue, brightblue, magenta, brightmagenta, cyan,
       brightcyan, lightgray и white
    
    Проширене боје, када су доступне 256 боје:
       color16 до color255, или rgb000 до rgb555 и gray0 до gray23
    
    Атрибути:
       bold, italic, underline, reverse, blink; придодајте још помоћу +

en: Start at:
sr: Почни од:

en: Starting linear transfer...
sr: Покрећем линеарни пренос...

en: Stopped
sr: Заустављен

en: Strip &trailing carriage return
sr: Откини пратећи &повратни носач

en: Subgroup - press ENTER to see list
sr: Подгрупа — притисните „УНЕСИ“ да видите списак

en: Subject
sr: Тема

en: Suggest
sr: Предложи

en: Swedish
sr: Шведски

en: Switch &panels on/off
sr: Укључи/искључи &панеле

en: Symbolic link
sr: Симболичка веза

en: Symbolic link filename:
sr: Датотека симболичке везе:

en: Symlink '%s' points to:
sr: Симболичка веза „%s“ упућује на:

en: Synta&x highlighting
sr: Истицање &синтаксе

en: Syntax &highlighting...
sr: Истицање &синтаксе...

en: Syntax file edit
sr: Уређивање синтаксне датотеке

en: System data
sr: Системски подаци

en: Tab key
sr: Тастер табулатора

en: Tab spacing:
sr: Простирање табулатора:

en: Tabulation
sr: Табулација

en: Target
sr: Одредиште

en: Teach me a key
sr: Научте тастере

en: Temporary files will be created in %s
sr: Привремене датотеке ће бити направљене у %s

en: Temporary files will not be created
sr: Привремене датотеке неће бити направљене

en: Terminal options
sr: Опције терминала

en: The %%var macro has no default
sr: Макро „%%var“ нема основности

en: The %%var macro has no variable
sr: Макро „%%var“ нема променљиве

en: The Commander can't change to the directory that
    the subshell claims you are in. Perhaps you have
    deleted your working directory, or given yourself
    extra access permissions with the "su" command?
sr: Наредник не може да пређе у директоријум за који
    подљуска тврди да сте у њему. Може бити да сте
    обрисали ваш радни директоријум, или да сте себи
    дали посебна овлашћења приступа наредбом „su“?

en: The Midnight Commander
sr: Поноћни наредник

en: The TERM environment variable is unset!
sr: Променљива љуске „TERM“ је расподешена!

en: The file has been modified in the meantime. Save anyway?
sr: Датотека је измењена у међувремену. Да је ипак сачувам?

en: The file you are saving does not end with a newline.
sr: Датотека коју чувате не завршава се новим редом.

en: The format of the %s file has changed with version 3.0. You may either want to copy it from %smc.ext or use that file as an example of how to write it.
sr: Запис датотеке „%s“ је измењен издањем 3.0. Можда желите да је умножите из „%smc.ext“ или да користите ту датотеку као пример како је записати.

en: The format of the %smc.ext file has changed with version 3.0. It seems that the installation failed. Please fetch a fresh copy from the Midnight Commander package.
sr: Запис датотеке „%smc.ext“ је измењен издањем 3.0. Изгледа да инсталација није успела. Набавите најновији примерак из пакета Поноћног наредника.

en: The shell is already running a command
sr: Шкољка већ извршава наредбу

en: The shell is still active. Quit anyway?
sr: Љуска је још увек радна. Да ипак изађем?

en: This function is not implemented
sr: Ова функција није примењена

en: Tilda
sr: Тилда

en: Time: %s
sr: Време: %s

en: Time: %s %s
sr: Време: %s %s

en: Time: %s %s (%s)
sr: Време: %s %s (%s)

en: Time: %s (%s)
sr: Време: %s (%s)

en: Timeout for freeing VFSs (sec):
sr: Временски рок за ослобађање вирт. сис. дат. (сек):

en: Timeout:
sr: Време:

en: To
sr: Прима

en: To run on slow terminals
sr: За покретање на спором терминалу

en: To&ggle mark
sr: Промени &ознаку

en: Toggle s&yntax highlighting
sr: Промени &истицање синтаксе

en: Top level group
sr: Група највишег нивоа

en: Tries to use an old highlight mouse tracking
sr: Покушава да користи старо истицање праћења миша

en: Tries to use termcap instead of terminfo
sr: Покушава да користи термкап уместо терминфо-а

en: True:
sr: Тачно:

en: Two files are needed to compare
sr: Две датотеке су потребне за поређење

en: Two files are required to envoke the diffviewer.
sr: Потребне су две датотеке за призивање прегледача разлика.

en: Type &writer wrap
sr: Врста &прелома реда

en: Type 'exit' to return to the Midnight Commander
sr: Укуцајте „exit“ да се вратите Поноћном нареднику

en: Type:       %s
sr: Врста:       %s

en: U&nselect group
sr: Поништи &избор групе

en: UID
sr: КИБ

en: UP--DIR
sr: НАД-ДИР

en: Ukrainian
sr: Украјински

en: Unable to create event '%s'!
sr: Не могу направим догађај „%s“!

en: Unable to create group '%s' for events!
sr: Не могу да направим групу „%s“ за догађаје!

en: Unable to load '%s' skin.
    Default skin has been loaded
sr: Не могу да учитам маску „%s“.
    Учитана је основна маска.

en: Unable to parse '%s' skin.
    Default skin has been loaded
sr: Не могу да обрадим маску „%s“.
    Учитана је основна маска.

en: Unable to save setup to %s
sr: Не могу да сачувам подешавање у „%s“

en: Unable to save to file
sr: Не могу да сачувам у датотеку

en: Unable to use '%s' skin with 256 colors support
    on non-256 colors terminal.
    Default skin has been loaded
sr: Не могу да користим маску „%s“ са подршком за 256 боја
    на терминалу који нема 256 боја.
    Учитана је основна маска.

en: Undelete files on an ext2 file system
sr: Поништите брисање датотека на екст2 систему датотека

en: Underline
sr: Доња цртица

en: Understrike
sr: Подвлака

en: Unexpected EOF on archive file
sr: Неочекивани крај датотеке у архиви

en: Unexpected end of file
    %s
sr: Неочекивани крај датотеке
    %s

en: Unexpected error in select() reading data from a child process:
    %s
sr: Неочекивана грешка у функцији бирања података за читање из потпроцеса:
    %s

en: Unexpected error in waitpid():
    %s
sr: Неочекивана грешка у функцији чекања пид-а:
    %s

en: Unknown error in child
sr: Непозната грешка у породу

en: Unknown tag on display format:
sr: Непозната ознака на запису приказа:

en: Unmar&k
sr: &Одзначи

en: Unselect
sr: Поништите избор

en: Up arrow
sr: Стрелица на горе

en: Up arrow keypad
sr: Стрелица на горе на бројевном делу

en: Use &passive mode
sr: Користи &пасивни режим

en: Use SI si&ze units
sr: Користи СИ &јединице за величину

en: Use internal edi&t
sr: Користи унутрашњи &уређивач

en: Use internal vie&w
sr: Користи унутрашњи &преглед

en: Use panel sort mo&de
sr: Користи панелни &режим ређања

en: Use passive mode over pro&xy
sr: Користи пасивни &режим преко посредника

en: Use stickchars to draw
sr: Користи квазиграфичке симболе за цртање

en: User &mini status
sr: Корисниково &мини стање

en: User data
sr: Кориснички подаци

en: User menu
sr: Кориснички изборник

en: User name
sr: Корисник

en: User supplied format looks invalid, reverting to default.
sr: Корисников запис изгледа да је неисправан, враћам на основно.

en: Username:
sr: Корисник:

en: Using the S-Lang library with terminfo database
sr: Користим библиотеку „S-Lang“ са базом терминалских података

en: Using the fast reload option may not reflect the exact
    directory contents. In this case you'll need to do a
    manual reload of the directory. See the man page for
    the details.
sr: Употреба опције брзог поновног учитавања можда неће осликати
    тачан садржај директоријума. У том случају мораћете ручно да
    поново учитате директоријум. Видите страницу упутства за
    појединостима.

en: Using the ncurses library
sr: Користим библиотеку „ncurses“

en: Using the ncursesw library
sr: Користим библиотеку „ncursesw“

en: VFS plugins and scripts:
sr: Прикључци и скрипте ВСД-а:

en: Vie&w file...
sr: Прегледај &датотеку...

en: View file
sr: Прегледајте датотеку

en: View:
sr: Преглед:

en: Virtual File System Setting
sr: Подешавања виртуелног система датотека

en: Virtual File Systems:
sr: Виртуелни систем датотека:

en: Visible &tabs
sr: &Табулатори су видљиви

en: Waiting to retry... %d (Control-G to cancel)
sr: Чекам да бих поново покушао... %d (Ктрл-Г да откажете)

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning -- ignoring file
sr: Упозорење — занемарујем датотеку

en: Warning: Cannot change to %s.
sr: Упозорење: Не могу да пређем на „%s“.

en: Warning: Invalid flag %c in %s:
    %s
sr: Упозорење: Неисправна заставица „%c“ у „%s“:
    %s

en: Warning: Invalid line in %s:
    %s
sr: Упозорење: Неисправан ред у „%s“:
    %s

en: Warning: cannot load codepages list
sr: Упозорење: не могу да учитам списак кодних страница

en: Warning: cannot open %s directory
sr: Упозорење: не могу да отворим директоријум „%s“

en: Welsh
sr: Велшки

en: Which extension file you want to edit?
sr: Коју датотеку проширења желите да уређујете?

en: Which highlighting file you want to edit?
sr: Коју датотеку истицања желите да уређујете?

en: Which menu file do you want to edit?
sr: Коју датотеку изборника желите да уређујете?

en: Which syntax file you want to edit?
sr: Коју датотеку синтаксе желите да уређујете?

en: Wil&dcard search
sr: Претрага &џокером

en: With builtin Editor
sr: Са уграђеним уређивачем

en: With internationalization support
sr: Са подршком за интернационализацију

en: With mouse support on xterm
sr: Са подршком за миша у Х терминалу

en: With mouse support on xterm and Linux console
sr: Са подршком за миша у Х терминалу и конзоли

en: With multiple codepages support
sr: Са подршком за више кодних страница

en: With optional subshell support
sr: Са изборном подршком подљуске

en: With subshell support as default
sr: Са подршком подљуске као основном

en: With support for X11 events
sr: Са подршком за догађаје Х11

en: With support for background operations
sr: Са подршком за позадинске радње

en: Word wrap line length:
sr: Дужина реда прелома речи:

en: Wrap mode
sr: Прелом редова

en: You have entered "%s"
sr: Унесли сте „%s“

en: You have to chdir to extract files first
sr: Промените директоријум да бисте распаковали датотеке

en: You must first highlight a block of text
sr: Морате прво да изаберете блок текста

en: Your old settings were migrated from %s
    to %s
sr: Ваша стара подешавања су премештена из „%s“
    у „%s“

en: Your old settings were migrated from %s
    to Freedesktop recommended dirs.
    To get more info, please visit
    http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html
sr: Ваша стара подешавања су премештена из „%s“
    у директоријум који препоручује Фридесктоп.
    За више података, посетите
    „http://standards.freedesktop.org/basedir-spec/basedir-spec-latest.html“

en: [NoName]
sr: [Без назива]

en: [dev]
sr: [дев]

en: [this_dir] [other_panel_dir]
sr: [овај_дир] [други_дир_панела]

en: cd
sr: пром.дир.

en: columns
sr: колоне

en: directories
sr: директоријума

en: directory
sr: директоријум

en: e&xecute/search by owner
sr: власник &извршава/претражује

en: edit symlink, unable to remove %s: %s
sr: уређивање симболичке везе, не може да уклони „%s“: %s

en: edit symlink: %s
sr: уреди симболичку везу: %s

en: execu&te/search by group
sr: група &извршава/претражује

en: execute/searc&h by others
sr: остали &извршавају/претражују

en: file
sr: датотеку

en: files
sr: датотека

en: files/directories
sr: датотека/директоријума

en: fish: Disconnecting from %s
sr: fish: Прекидам везу са „%s“

en: fish: Getting host info...
sr: fish: Добављам податке о домаћину...

en: fish: Handshaking version...
sr: fish: Преговарам о издању...

en: fish: Local read failed, sending zeros
sr: fish: Месно читање није успело, шаљем нуле

en: fish: Password is required for %s
sr: fish: Потребна је лозинка за „%s“

en: fish: Reading directory %s...
sr: fish: Читам директоријум „%s“...

en: fish: Sending initial line...
sr: fish: Шаљем почетни ред...

en: fish: Sending password...
sr: fish: Шаљем лозинку...

en: fish: Waiting for initial line...
sr: fish: Чекам почетни ред...

en: fish: store %s: sending command...
sr: fish: складиште „%s“: шаљем наредбу...

en: fish: storing file
sr: fish: смештам датотеку

en: ftpfs: CWD failed.
sr: ftpfs: наредба „CWD“ није успела.

en: ftpfs: Disconnecting from %s
sr: ftpfs: Прекидам везу са „%s“

en: ftpfs: Invalid host name.
sr: ftpfs: Неисправни назив домаћина.

en: ftpfs: Login incorrect for user %s
sr: ftpfs: Неуспешна пријава корисника %s

en: ftpfs: Reading FTP directory %s... %s%s
sr: ftpfs: Читам ФТП директоријум „%s“... %s%s

en: ftpfs: abort error: %s
sr: ftpfs: грешка при прекидању: %s

en: ftpfs: abort failed
sr: ftpfs: прекидање није успело

en: ftpfs: aborting transfer.
sr: ftpfs: прекидам пренос.

en: ftpfs: connection interrupted by user
sr: ftpfs: повезивање је прекинуо корисник

en: ftpfs: connection to server failed: %s
sr: ftpfs: повезивање са сервером није успело: %s

en: ftpfs: could not create socket: %s
sr: ftpfs: не могу да направим прикључницу: %s

en: ftpfs: could not setup passive mode
sr: ftpfs: не могу да подесим пасивни режим

en: ftpfs: couldn't resolve symlink
sr: ftpfs: не могу да решим симболичку везу

en: ftpfs: failed; nowhere to fallback to
sr: ftpfs: нисам успео; немам решења

en: ftpfs: invalid address family
sr: ftpfs: неисправна породица адресе

en: ftpfs: logged in
sr: ftpfs: пријавио сам се

en: ftpfs: making connection to %s
sr: ftpfs: повезујем се са „%s“

en: ftpfs: sending login name
sr: ftpfs: шаљем корисничко име

en: ftpfs: sending user account
sr: ftpfs: шаљем кориснички налог

en: ftpfs: sending user password
sr: ftpfs: шаљем лозинку

en: ftpfs: storing file
sr: ftpfs: смештам датотеку

en: group
sr: група

en: link: %s
sr: веза: %s

en: mail -s <subject> -c <cc> <to>
sr: mail -s <тема> -c <уу> <прима>

en: no more memory while reallocating array
sr: нема више меморије приликом прерасподеле низа

en: non-local vfs
sr: не-месни всд

en: not enough memory
sr: нема довољно меморије

en: other
sr: други

en: owner
sr: власник

en: rea&d by group
sr: група &чита

en: read &by others
sr: остали &читају

en: reconnect to %s failed
sr: поновно повезивање на „%s“ није успело

en: set &group ID on execution
sr: подеси ИБ &групе при извршавању

en: set &user ID on execution
sr: подеси ИБ &корисника при извршавању

en: sftp: (Ctrl-G break) Listing... %s
sr: sftp: (Ктрл-Г прекида) Исписујем... %s

en: sftp: Enter passphrase for %s
sr: sftp: Унесите пропусну реч за „%s“

en: sftp: Enter password for %s
sr: sftp: Унесите лозинку за „%s“

en: sftp: Invalid host name.
sr: sftp: Неисправни назив домаћина.

en: sftp: Listing done.
sr: sftp: Исписивање је готово.

en: sftp: No file handler data present for reading file
sr: sftp: Нема података руковаоца датотеком за читање датотеке

en: sftp: Passphrase is empty.
sr: sftp: Пропусна реч је празна.

en: sftp: Password is empty.
sr: sftp: Лозинка је празна.

en: sftp: Unable to get current user name.
sr: sftp: Не могу да добавим име текућег корисника.

en: sftp: an error occurred while reading %s: %s
sr: sftp: дошло је до грешке приликом читања „%s“: %s

en: sftp: connection interrupted by user
sr: sftp: повезивање је прекинуо корисник

en: sftp: connection to server failed: %s
sr: sftp: повезивање са сервером није успело: %s

en: sftp: making connection to %s
sr: sftp: повезујем се са „%s“

en: sort|a
sr: п

en: sort|e
sr: п

en: sort|h
sr: и

en: sort|i
sr: и

en: sort|m
sr: п

en: sort|n
sr: н

en: sort|s
sr: в

en: sort|u
sr: н

en: sort|v
sr: и

en: stick&y bit
sr: &лепљиви бит

en: symlink: %s
sr: симболичка веза: %s

en: to:
sr: у:

en: undelfs: error
sr: undelfs: грешка

en: undelfs: loading deleted files information %d inodes
sr: undelfs: учитавам %d и-чвора података обрисаних датотека

en: undelfs: reading block bitmap...
sr: undelfs: учитавам битмапу и-чвора...

en: undelfs: reading inode bitmap...
sr: undelfs: читам битмапу и-чвора...

en: vfs_info is not fs!
sr: „vfs_info“ није сд!

en: while allocating block buffer
sr: приликом додељивања међумеморије блока

en: while calling ext2_block_iterate %d
sr: за време позивања „ext2_block_iterate“ %d

en: while doing inode scan %d
sr: за време обављања прегледа и-чвора „%d“

en: while iterating over blocks
sr: за време опетовања над блоковима

en: while starting inode scan %d
sr: за време покретања прегледа и-чвора „%d“

en: wr&ite by others
sr: остали &пишу

en: write by grou&p
sr: група &пише

en: ~/.netrc file has incorrect mode
    Remove password or correct mode
sr: Датотека „~/.netrc“ има неисправан режим
    Уклоните лозинку или исправите режим
